• Konkursy.

• 1. „MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ"

W miesiącu październik, odbył się konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną dla klas młodszych „Moja ulubiona książka z biblioteki szkolnej". Celem konkursu było min. rozwijanie u dzieci zainteresowań czytelnictwem oraz kształtowanie w nich wyobraźni.

Jury w składzie p. dyr. mgr Krystyna Kazimierowicz ,p. wice – dyrektor mgr Elżbieta Borkowska, n-l Bibliotekarz mgr Aleksandra Całkowska oceniło prace pod kątem estetyki wykonania i zgodności z tematyką konkursową oraz samodzielnością wykonania.

Zostały wyróżnione trzy najlepsze prace :

• Mileny Jabcoń i Martyny Jainty z klasy 2b;

• Jakuba Jerominka z klasy 2c

Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem.

2. „WIERSZ O BIBLIOTECE LUB O KSIĄŻCE"

Także w październiku odbył się konkurs dla uczniów kl. 4.

Chodziło w nim o samodzielne ułożenie wiersza o książce i bibliotece.

Jego celem było: pobudzenie wrażliwości poetyckiej uczniów, promocja twórczości poetyckiej oraz promowanie czytelnictwa.

Z dostarczanych prac poetyckich jury w składzie: p. dyr. mgr Krystyna Kazimierowicz, p. wice dyr. mgr. Elżbieta Borkowska, oraz n-l Bibliotekarz mgr Aleksandra Całkowska – wyróżniły wiersz uczennicy klasy 4b – Karoliny Pilarskiej.

Laureatka zostanie nagrodzona pamiątkowym dyplomem w najbliższym czasie.

Aleksandra Całkowsk