• Sukcesy sportowe

    • strona w budowie>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

                                        

      

      

      

       SUKCESY SPORTOWE ROK SZKOLNY 2015/2016          

               Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrodzieniu po raz kolejny może się pochwalić ogromnym sukcesem, jakim jest zdobycie czwartego miejsca w finale wojewódzkim w mini piłce ręcznej dziewcząt, który odbył się 19 stycznia 2016r. w Opolu.

      

               Nasza drużyna walczyła o mistrzostwo województwa z trzema najlepszymi zespołami z Opolszczyzny: SP Otmuchów, PSP 24 Opole i PSP 3 Grodków.

               Na drodze do finału nasze dziewczyny pokonały przeciwników na etapie powiatowym, który odbył się w Zębowicach i w półfinale wojewódzkim w Opolu.

               W półfinale mieliśmy do pokonania cztery drużyny: PSP 21 Opole, PSP 2 Kluczbork, PSP 16 Kędzierzyn – Koźle

               Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. W pierwszym spotkaniu zagraliśmy ze szkołą z Kluczborka, wygrywając 5:1. W drugim meczu zmierzyliśmy się z Kędzierzynem Koźlem, gdzie gładko wygraliśmy 8:1. Przed ostatnim meczem emocje były już bardzo duże, bowiem drużyna z Opola grając bardzo dobrze, również miała za sobą dwa zwycięstwa. Trzeba jeszcze dodać, że nasze przeciwniczki były dużo wyższe od naszych dziewczyn. Ale dla nich wzrost to żadna przeszkoda. Początek spotkania był stresujący, bo nie wykorzystaliśmy dwóch sytuacji, w których moglibyśmy od razu objąć prowadzenie, a jak się już utarło „niewykorzystane sytuacje się mszczą…”. Ale nie na naszych dzielnych zawodniczkach, które w drugiej połowie dostały wiatru w żagle i zmiotły przeciwnika z boiska wynikiem 8:2.

      

     Tabela  wyników

     Półfinał wojewódzki – 15.12.2015r. Opole

     Szkoła

     1

     2

     3

     4

     Bramki

     Punkty

     Miejsce

     PSP 21 Opole

      

     3 – 1

     2 – 8

     5 – 3 

     10 – 12

     4

     II

     PSP 16 Kędzierzyn-Koźle

     1 – 3

      

     0 – 5

     2 – 6

     3 – 14

     0

     IV

     PSP Dobrodzień

     8 – 2

     5 – 0

      

     8 – 1

     21 – 3

     6

     I

     PSP 2 Kluczbork

     3 – 5

     6 – 2

     1 – 8

      

     10 – 15

     2

     III

      

                W finale wojewódzkim nasz zespół musiał się zmierzyć z bardzo silnymi drużynami.  Dziewczyny walczyły bardzo dzielnie o każdą bramkę, niestety przeciwniczki okazały się mocniejsze. Zarówno wzrostem jak i doświadczeniem przewyższały nasz zespół. Większość dziewczyn przeciwnych drużyn to reprezentantki klubów sportowych. Trzeba dodać, że nasza drużyna grała w osłabieniu, ponieważ jedna z kluczowych zawodniczek się rozchorowała.

      Tabela  wyników

     Finał wojewódzki – 19.01.2016r. - Opole

     Szkoła

     1

     2

     3

     4

     Bramki

     Punkty

     Miejsce

     SP Otmuchów

      

     11 – 10

     12 – 3

     12 – 11

     45 – 24

     6

     I

     PSP 24  Opole

     10 – 11

      

     8 – 5

     10 – 8

     28 – 24

     4

     II

     PSP Dobrodzień

     3 – 12

     5 – 8

      

     3 – 15

     11 – 35

     0

     IV

     PSP 3 Grodków

     11 – 12

     8 – 10

     15 – 3

      

     34 – 25

     2

     III

      

                                                

                                         

      

                                          

                                        

                                         

                                             

     Gratulujemy dziewczynom tak wysokiego wyniku.

     Pierwszy raz w historii  nasza szkoła zagrała w finale wojewódzkim w tej dyscyplinie sportowej.

     Naszą drużynę reprezentowały: Martyna Popenda (kapitan), Kaja Szeliga (bramkarz),     Ewa Pielok, Justyna Goczoł, Alicja Jonczyk, Julia Szeliga, Nina Wierzbicka, Laura Oliwa,  Sandra Bartocha.

     Nauczyciel: Justyna Kajda

      

                                            SUKCESY SPORTOWE ROK SZKOLNY 2016/2017

      

                      Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Dobrodzieniu w okresie od września do grudnia 2016r., realizowała program Światowej Federacji Badmintona   „Shuttle time – czas na lotkę” przeprowadzany przez Opolski Okręgowy Związek Badmintona ze współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego.
               PSP była jedną z 12 szkół województwa opolskiego, biorących udział w II edycji programu. Szkoła otrzymała specjalistyczny sprzęt do uprawiania tej dyscypliny, dzięki czemu możliwe było prowadzenie systematycznych zajęć.
               Na regularne zajęcia, prowadzone przez p. Justynę Kajda, uczęszczało 20 uczniów klas szóstych. Uczestnicy bardzo szybko złapali bakcyla i badminton stała się jedną z ich ulubionych dyscyplin sportowych, czego dowiedli na turnieju podsumowującym program       „Shuttle time”. Miał on miejsce 09. Grudnia 2016r. w Głubczycach. Wzięło w nim udział     130 młodych zawodników z 11 szkól  podstawowych. Rozegrano 160 pojedynków systemem grupowo – pucharowym w grach pojedynczych osobna dla dziewcząt i chłopców.
               Naszą szkołę reprezentowało aż 16 uczniów. Zmagali się oni z przeciwnikami w wielu, bardzo emocjonujących pojedynkach.
               Jednakże, największych emocji dostarczyły dwie uczennice: Emilia Niemiec (kl. 6a),             która wywalczyła brązowy medal przegrywając tylko jednym punktem w półfinale, oraz Malwina Bień (kl. 6b), która została mistrzynią turnieju „Shuttle time –czas na lotkę” województwa opolskiego w kategorii klas V-VI dziewcząt, zostawiając za sobą 35 zawodniczek i gładko wygrywając w finale dwa sety (2:0).
                Na tym etapie przygoda uczniów z badmintonem się jednak nie kończy, ponieważ wszyscy uczestnicy zadeklarowali chęć kontynuowania zajęć.
               Tak więc rakietka i lotka w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrodzieniu już mają swoje stałe miejsce między innymi przyborami.