• Odnowiona sala informatyczna już czeka.

• Kochani Uczniowie, mimo że nie ma Was w szkole to w naszych budynkach cały czas coś się dzieje. W dniu dzisiejszym zakończył się remont w sali informatycznej 207 przy ul. Piastowskiej 49.

• Dzień Pluszowego Misia.

• ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – 25 LISTOPADA

To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.

Z tej okazji najmłodsi uczniowie naszej szkoły prezentowali podczas pracy zdalnej swoje małe i duże misie oraz wykonali prace plastyczne dowolnie wybraną techniką.

Natomiast Przedszkolaki z Główczyc wzięły udział w konkursie układania misiowych puzzli na czas i pokolorowały kolorowankę XXL na cześć wszystkich pluszaków. Dzieci wykonały też piękne prace plastyczne.

• Mieszkaniec sąsiedniej gminy potrzebuje pomocy!

• Pilne Szanowni Państwo, w imieniu naszego mieszkańca, którego stan zdrowia spowodowany zakażeniem koronawirusem się pogarsza, z całego serca prosimy wszystkich ozdrowieńców o oddawanie osocza - grupa krwi ABRh+!Prosimy o pomoc każdego kto pokonał koronawirusa, ma tę samą grupę krwi i może pomóc!Krew musi być oddana w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu przy ul. A. Kośnego 55 po wcześniej rejestracji telefonicznej - tel.: 77 44 13 803!Prosimy, aby przy oddawaniu osocza tej konkretnej grupy krwi, podać informację, iż prosicie o przekazanie go mieszkańcowi Ozimka!Prosimy o pomoc!

• W zdrowym ciele zdrowy duch.

• FINAŁ KONKURSÓW SZKOLNYCH W RAMACH REALIZACJI PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO:

SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

1. KONKURS PLASTYCZNO- TECHNICZNY: „ZDROWY ZĄBEK” – KLASY I-IV

2. KONKURS LITERACKI:

„W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” – KLASY V-VIII

(nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Dobrodzieniu)

W miesiącu październiku w klasach I-IV odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Zdrowy ząbek”. Głównym celem konkursu było promowanie i upowszechnianie wśród dzieci naszej szkoły zasad higieny jamy ustnej, ze szczególnym uwzględnieniem dbałości o zęby. Tematyka prac w sposób oczywisty musiała nawiązywać do higieny jamy ustnej, dbałości o stan uzębienia z uwzględnieniem codziennego, prawidłowego czyszczenia zębów, systematycznych, profilaktycznych wizyt u dentysty, właściwego odżywiania. Jury, w skład którego weszły następujące osoby: Pani Dyrektor Krystyna Kazimierowicz, pani Stefania Szlezinger, pani Elżbieta Maszkowska i pani Aldona Fidelus, kierując się kryteriami oceny (zgodność z tematem, komunikatywność dla przeciętnego odbiorcy, estetyka pracy), dokonało trudnego wyboru sześciu prac spośród prawie pięćdziesięciu wykonanych przez uczniów naszej szkoły.

Oto wyróżnieni i nagrodzeni uczniowie:

1 miejsce – KAROLINA PILARSKA 4B – karta upominkowa „empik”,

2 miejsce – LIWIA POPANDA 2A – karta upominkowa „empik”,

3 miejsce – LILIANA HORONIECKA 2A – karta upominkowa „empik”,

4 miejsce – BLANKA POPANDA 4A – gra edukacyjna

5 miejsce – MARTA GAŚ 1C – gra edukacyjna

6 miejsce – AMANDA MUSIAŁOWSKA 3A – gra edukacyjna

Konkurs literacki skierowany był do uczniów klas V – VIII. Główne jego cele to: · popularyzowanie poezji o tematyce związanej ze zdrowym stylem życia,

· rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie o tematyce prozdrowotnej,

· kształtowanie postaw prozdrowotnych, · rozwijanie zainteresowań literackich, · rozwijanie wyobraźni i twórczego działania uczniów.

NAGRODY KARTY UPOMINKOWE DO SIECI SKLEPÓW EMPIK

Pierwsze miejsce otrzymała: Kinga Dworaczyk z kl. 8a;

Drugie miejsce: Miłosz Malyska z kl. 6b,

Trzecie miejsce: Paweł Dombek z kl. 6b.

Oto wiersz Kingi Dworaczyk z klasy 8a

W zdrowym ciele zdrowy duch

Mój drogi kolego!

Zaproponuję Ci coś zdrowego!

Chodźmy na spacer z psem,

To zdrowsze niż jeść z tortu krem.

Możemy też poćwiczyć w ogrodzie

I przyglądać się natury urodzie.

Myj codziennie zęby dokładnie,

Wtedy żaden z nich nie wypadnie!

Ręce, twarz, a także ciało,

Abyś zawsze chodził śmiało!

Z głową do góry uniesioną

I koszulką czystą - nie spoconą.

Jedz owoce i warzywa,

Sprawdź, ile witam to skrywa!

Zdrowe odżywianie to ważna sprawa,

5 posiłków na dzień to podstawa.

Będziesz zdrowy i gibki,

A na WF-ie super szybki!

Alkohol, tytoń i używki

To bardzo słabe zagrywki.

Niszczysz przez nie zdrowie,

Innym też - nie tylko sobie!

Narkotykom powiedz NIE!

Wtedy zdrowszy staniesz się.

Przestrzegaj tych rad kolego,

Nie jedz dużo słonego!

Zdrowe życie jest lepsze,

Wtedy szczęście jest większe.

W zdrowym ciele zdrowy duch,

Więc warzywa jedz za dwóch!

Kinga Dworaczyk, kl. 8a

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach, a wyróżnionym i nagrodzonym uczniom składamy jeszcze raz serdeczne gratulacje!

Szczególne podziękowania składamy Urzędowi Miejskiemu w Dobrodzieniu za sfinansowanie pięknych nagród dla uczniów naszej szkoły!

Zespół do spraw promocji zdrowia w PSP w Dobrodzieniu.