• Śniadanie daje moc - Szkoła promująca zdrowie.

• 8 listopada Dzień Śniadanie Daje Moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

To ogólnopolski program edukacyjny w którym nasza szkoła bierze czynny udział już od 8 lat. Celem programu jest: 1. Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. 2. Przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. 3. Edukację najmłodszych przez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

W tym roku uczniowie klas 1-3 wykonywali zadania w różnych formach ze względu na naukę w trybie mieszanym. Jednak prace naszych dzieci są jak zawsze nieocenione, a zaangażowanie wspaniałych rodziców godne szczerych podziękowań.

• Dzień piżamy :)

• Dnia 17.11 oraz 18.11 odbył się dzień piżamy w naszej szkole. Uczniowie byli ubrani w piżamy, szlafroki, kapcie, a niektórzy mieli nawet kocyki i poduszki ;)) Uczniowie miło spędzili czas na przerwach oraz na lekcjach, ponieważ byli usprawiedliwieni z niezapowiedzianych kartkówek. Mamy nadzieję, że w następnych akcjach uczniowie również będą tak chętnie uczestniczyli.

• Konkurs plastyczny pt.: „Fantastyczny świat Stanisława Lema”

• Uczniowie klas 6 i 7 naszej szkoły brali udział w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną pt.; „Fantastyczny świat Stanisława Lema”, w związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2021 rokiem Stanisława Lema. W październiku pod kierunkiem p. Joanny Wróblewskiej uczniowie tworzyli prace plastyczne, najciekawsze z nich zostały umieszczone na wystawie na holu szkolnym.

Komisja konkursowa wybrała najlepsze prace a dyrektor szkoły p. Krystyna Kazimierowicz wręczyła uczniom dyplomy i nagrody książkowe.

Zwycięzcy konkursu:

1 miejsce – Roksana Kozakiewicz kl 7c

2 miejsce – Paulina Waloszczyk kl 7c

3 miejsce – Dominik Pacan kl 7b

3 miejsce – Marceli Bąk kl 6a

3 miejsce – Agata Zajontz kl 7a

• Dzień Kundelka.

• W dniach 22-27.10.2021 w świetlicy szkolnej prowadzone były zajęcia pt."Dzień Kundelka", który przypadał 25 października. Podczas zajęć rozmawialiśmy o naszych pupilach, o potrzebach zwierząt, poznaliśmy obowiązki, jakie spoczywają na właścicielach czworonogów oraz o potrzebie niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom. Podczas naszych spotkań rozmawialiśmy także o psach pracujących w świecie ludzi oraz wskazywaliśmy na uczucia i emocje, jakie mogą towarzyszyć ludziom i zwierzętom. Uczniowie mieli również okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce wykonanej na potrzeby zajęć.

• Drodzy Rodzice i Uczniowie.

• Od poniedziałku 08.11.21 do środy 10.11.21 klasy 1b, 1c, 2a, 2b, 3b, 3d, 4a, 4b oraz 5a przechodzą na nauczanie zdalne. Rodzice uczniów objętych kwarantanną zostali poinformowani wiadomością przez edziennik oraz telefonem z Sanepidu.

• Odsłonięcie pamiątkowej tablicy

• 14 października 2021r. w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie-otóż odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy. Był to ostatni element trzyletnich obchodów 100-lecia Powstań Śląskich w naszej placówce. Tablica powstała z inicjatywny Burmistrza Dobrodzienia oraz Rady Miejskiej w Dobrodzieniu.

Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonali : Burmistrz Dobrodzienia- dr Andrzej Jasiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrodzieniu- pan Piotr Kapela oraz Dyrektor szkoły- pani Krystyna Kazimierowicz. Po okolicznościowych przemówieniach nastąpiła część artystyczna uroczystości. Zaproszeni goście mieli również okazję zobaczyć wystawę kronik szkolnych oraz materiały z obchodów 100-lecia Powstań Śląskich w naszej szkole z lat 2019-2021, a także archiwalne zdjęcia w postaci prezentacji multimedialnej.

Pamiątkowa tablica została zawieszona w głównym holu szkoły w budynku przy ulicy Piastowskiej 17.

• Obiadki.

Opłata za obiady w miesiącu listopad 2021:

TERMIN WPŁATY: 10.11.2021

WARSZTATY EKOLOGICZNE "SEGREGUJĘ NIE MARNUJĘ"

26 października w ramach współpracy ze Związkiem Międzygminnym Czysty Region odbyły się dla uczniów klas 5-8 naszej szkoły warsztaty ekologiczne "Segreguję nie marnuję".

Podczas prelekcji omówiony został proces prawidłowej segregacji odpadów. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób dany odpad można powtórne wykorzystać oraz jak my wszyscy, w naszym codziennym życiu, możemy ograniczyć wytwarzanie śmieci.

Podsumowaniem było ćwiczenie praktyczne pod hasłem „Gdzie to wrzucić”?.

• Pasowanie na Ucznia.

• Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu.

To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole 21 października 2021r. Ceremonia pasowania rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Krystyny Kazimierowicz, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

Pasowanie poprzedzone było krótkim programem artystycznym przygotowanym przez uczniów klas trzecich pod czujnym okiem swoich wychowawców.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Za świetnie wykonane zadania otrzymali od klas trzecich medale, plany lekcji oraz własnoręcznie wykonane zakładki do książki. Po zakończonej części artystycznej uczniowie klasy 1a,1b i 1c mogli już uroczyście złożyć ślubowanie. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonały: pani dyrektor – Krystyna Kazimierowicz oraz pani wicedyrektor – Elżbieta Borkowska. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu.

Na zakończenie uroczystości wychowawcy klas pierwszych wręczyli pierwszoklasistom okolicznościowe dyplomy pasowania na ucznia. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.