• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

• Z radością informujemy, że PSP w Dobrodzieniu otrzymała dotację celową w wysokości 15 000 zł, w ramach realizacji Priorytetu 3 „ Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” – dotyczącego wspierania organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego, szkoły oraz biblioteki pedagogicznej w obszarze rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.  Na tą chwilę zakończyliśmy konsultacje z uczniami i radą rodziców w sprawie tytułów książek do zakupienia.

• XI Tygodzień Świadomości Czerniaka

• Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

• Szkolny ogródek

• Wiosna to czas siewu i nasadzeń warzyw i ziół w ogródkach. W minionym tygodniu uczniowie klas 1-3 wykonywali prace ogrodowe w skrzyniach, które zasponsorowała nam Rada Rodziców. W 4 skrzyniach uczniowie posadzili sałatę, szczypiorek, rzodkiewkę, marchewkę, pietruszkę, por, ale również zioła np. miętę oraz truskawki. Teraz będą pilnie podlewać i pielęgnować ogródek i obserwować jak rośliny rosną. :)

• Obiadki w maju.

Opłata za obiady w miesiącu maj 2022:

TERMIN WPŁATY: 10.05.2022

• Dzień Ziemi - Mamy rady na odpady.

• Z okazji Dnia Ziemi klasy 5 do 8 PSP im Powstańców Śląskich w Dobrodzieniu przez cały tydzień od 22.04.2022 r do 28.04.2022 roku przygotowywały na lekcjach wychowawczych plakaty na temat ochrony ziemi, jej poszanowania oraz jak skutecznie zmniejszyć ilość odpadów. Piękne prace zostały wywieszone na korytarzu w budynku nr 17 wraz z gazetką informacyjną. Oprócz tego klasa 7c przygotowała filmik – prezentację na konkurs pod tytułem „ Mamy rady na odpady” organizowany przez Urząd Marszałkowski w Opolu. Dziękujemy za wspaniałą współpracę.