• Deklaracja dostępności

• Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 848). Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej .

• Data publikacji strony internetowej:
          • Data ostatniej istotnej aktualizacji strony internetowej:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Strona internetowa zawiera niezgodności lub wyłączenia wymienione poniżej.

”filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych”;

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację Dostępności sporządzono dnia:
          • Deklaracja Dostępności została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawiesamooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny( - raport oceniający).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.

• osobą kontaktową jest: Łukasz Słupik
          • e-mail: sekretariat@psp.dobrrodzien.pl
          • nr telefonu: +48343575536

Do wskazanej wyżej osoby można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Procedura dotycząca dostępności cyfrowej

Każdy ma prawo do:

• zgłoszenia uwag dotyczących dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu;
          • żądania zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu;
          • żądania udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.

Żądanie powinno zawierać:

• dane osoby zgłaszającej żądanie, w tym wskazanie sposobu realizacji kontaktu;
          • wskazanie, o którą stronę internetową lub jej element chodzi;
          • jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Rozpatrzenie zgłoszenia nastąpi niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie będzie możliwe, nastąpi niezwłoczne poinformowanie o tym wnoszącego żądanie oraz poinformowanie o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej jednak nie będzie możliwe, może być proponowany alternatywny sposób dostępu do informacji.

Skargi i odwołania

W przypadku odmówienia realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej. Skargę można złożyć do organu nadzorującego z wykorzystaniem usług poczty tradycyjnej lub drogą poczty elektronicznej.

• Organ nadzorujący: Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Dobrodzieniu
          • Adres: 46-380 Dobrodzień, ul. Piastowska 17
          • E-mail: sekretariat@psp.dobrodzien.pl
          • Telefon: +48343575536

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Szkoła podstawowa znajduje się w 3 lokalizacjach, z których 2 to budynki dwupiętrowe a jeden to budynek parterowy. W budynku przy ulicy Piastowskiej 17 przystosowany dla osób poruszających się na wózkach jest tylko parter, gdzie znajduje się sekretariat. Przy 2 wejściach znajdują się podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Jest dostępna jedna przystosowana toaleta. Natomiast w budynku przy ulicy piastowskiej 49 przystosowany jest parter w starej części oraz parter i pierwsze piętro w nowym skrzydle. Przed wejściem znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych. W budynku dostępne są winda oraz dźwig umożliwiający przedostanie się na parter w starej części, gdzie znajduje się sekretariat.

Informacje o dodatkowych udogodnieniach

Strona internetowa posiada dodatkowe udogodnienia: Przełączniki rozmiaru tekstu i kontrastu; Skróty klawiszowe: TAB - przejście do kolejnego elementu SHIFT + TAB - przejście do poprzedniego elementu ESC - anulowanie podpowiedzi