• Charakterystyka programu nauczania

• W PSP w Dobrodzieniu język polski w klasach IV-VI jest nauczany według programu   "Język polski dla klas IV-VI Słowa jak klucze" (numer w wykazie: DKW-4014-34/99; wydawnictwo WSiP).
                     Program został sformułowany w aspekcie podmiotowym, co oznacza, że przyznaje on nauczycielom i uczniom dużą swobodę w projektowaniu procesu kształcenia. Zakłada przede wszystkim kształcenie umiejętności uczniów, a także wyposażenie ich w konieczną i potrzebną wiedzę. Treści programu obejmują język polski z uwzględnieniem kultury informacyjnej, wychowania patriotycznego i obywatelskiego oraz wychowania do życia w rodzinie.
                   Program zakłada przyswojenie wiedzy koniecznej i potrzebnej, a tym samym wyeliminowanie zbędnego w szkole encyklopedyzmu. Treści kształcenia podporządkowane są wyrabianiu umiejętności polonistycznych, w tym-umiejętności kluczowych.

opracowała -Małgorzata Wierzbicka