• Zapraszamy do bibliotek naszej szkoły: budynek nr 1 ul. Piastowska 49; budynek nr 2 ul. Piastowska 17

•

Biblioteka szkolna przedstawia prezentację multimedialną dla rodziców i uczniów pt.: „Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży”.

>>>>>>Prezentacja zobacz<<<<<<

Budynek nr 2

Zapraszam do <<<<Wirtualnej Biblioteki. >>>>

Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego.”

Budynek nr 1

W czwartek  28. stycznia 2016 roku odbyło się uroczyste „ Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej”.  Z tej okazji dla pierwszaków wystąpiło  12 uczniów z klasy 3 a.
          Przedstawienie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem  wśród publiczności i przyszłych czytelników.
          Po części artystycznej odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych na czytelników. Na koniec nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
          Tego samego dnia klasy pierwsze  razem z wychowawcami odwiedzili bibliotekę i wypożyczyli swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej.
                                                                                                                                                                                                                               A. Całkowska