ZIELONY MIESIĘCZNIK

Redakcja Zielonego Miesięcznika

- pracujemy we wtorki na siódmej godzinie lekcyjnej

Redakcję tworzą uczniowie klasy 5A - ośmioro uczniów i jedna uczennica z klasy 6B.

10 grudnia 2014r. zwiedziliśmy redakcję NTO w Opolu.

Obecnie wydajemy naszą szkolną gazetkę w oparciu o makietę redakcyjną JUNIOR MEDIA.

Redakcja szkolnej gazetki „Zielony Miesięcznik” otrzymała ostatnio wyróżnienie Grupy Wydawniczej Polskapress. Firma ta udostępnia nam platformę do tworzenia gazetek zatytułowaną  „Junior Media”.  Tam też jury wybrało z pośród zgłoszonych gazetek z całej Polski 45 najlepszych i przesłało do naszej szkoły 250 egzemplarzy zwycięskiej gazetki wydrukowanej na gazetowym papierze w profesjonalnej drukarni prasowej. To już drugie takie wyróżnienie w działalności naszej redakcji. Jesteśmy ogromnie dumni z naszego osiągnięcia, tym bardziej, że zarejestrowanych jest na tej platformie ponad 2 tysiące szkolnych redakcji z całej Polski!  W tym roku redakcję tworzy dziewięcioro uczniów klas 5-6. Opiekunem jest Joanna Poloczek. W przyszłym roku zaprosimy do współpracy chętnych uczniów, którzy tak jak my będą śledzić najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły a przede wszystkim uczyć się zawodu – prawdziwego dziennikarza.

redakcja

wydanie grudniowe 2010 r. - kliknij, aby przeczytać