• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W dniu 17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na lekcjach matematyki świat kręcił się wokół tabliczki mnożenia we wszystkich klasach.   Uczniowie doskonale się bawili i rywalizowali grając w tabliczkowe „Polowanie na muchy” oraz „Iloczynowe wykreślanki”. Uczniom klas 4 tabliczka mnożenia pomagała w opisywaniu swoich danych w zabawie „Tabliczka mnożenia o mnie”. Rozwiązując zagadki dowiedzieliśmy się: kto jest uważany za twórcę tabliczki mnożenia, gdzie znaleziono najstarszą tabliczkę mnożenia, kto ustanowił Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, gdzie w życiu codziennym, a gdzie na matematyce wykorzystujemy tabliczkę mnożenia. Uczniowie klas 7 uczestniczyli                                        w tabliczkowym escape roomie. Klasa szósta rozwiązywała tabliczki szczęścia, poznając tym samym "swoją przyszłość" a klasy piąte utrwalały znajomość tabliczki mnożenia poprzez rozwiązywanie rebusów, łamigłówek i matematycznych puzzli. Na zajęciach ZDW graliśmy w tabliczkową grę planszową „Fizyczne ćwiczenia z tabliczką mnożenia – ćwicz ciało i umysł”.  Na zajęciach świetlicowych rozwiązywaliśmy tabliczkowe wróżby oraz graliśmy w komputerowe gry z tabliczką mnożenia. Młodsi uczniowie rywalizowali w zabawie na rozszyfrowywanie słów, które były porozwieszane w całym budynku 49. Uczniowie, którzy poradzili sobie z szyframi najlepiej i najszybciej zostali nagrodzeni. To był naprawdę fajny dzień, nauka przez zabawę i zabawa przez naukę. Już nie możemy się doczekać kolejnych wyzwań i niespodzianek jakie przygotują nasi nauczyciele matematyki w przyszłym roku … Do zobaczenia za rok!!!

• Warsztaty ekologiczne w Kędzierzynie-Koźlu.

• W dn.13 listopada uczniowie klas 5a, 5b, 5c i 6a wzięli udział w warsztatach ekologicznych dotyczących segregacji śmieci i recyklingu w oczyszczalni ścieków oraz w PSZOK w Kędzierzynie-Koźlu w porozumieniu z firmą Czysty Region.

• Warsztaty w Bibliotece Austriackiej - klasa 6b i 7c.

• Warsztaty w Bibliotece Austriackiej.

W czwartek 09.11.2023r. klasy 6b i 7c uczestniczyły w warsztatach niemieckojęzycznych w Bibliotece Austriackiej w Opolu. Tematem zajęć były tradycje bożonarodzeniowe typowe dla krajów niemieckiego obszaru językowego. Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w warsztatach i chętnie angażowała się we wspólne działania.

• XIX Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej w Opolu.

• W dniu 9 listopada uczennice klasy 7c i 5c w składzie: Żaklin Solich, Paulina Krafczyk, Paulina Gaś, Emilia Kostyra, Wiktoria Chawełka, Karolina Filipczyk, Klaudia Grabinska i Magdalena Sikora pod opieką p. Sabiny Kowalskiej, po eliminacjach powiatowych i wojewódzkich, reprezentowały naszą szkołę w koncercie finałowym XIX Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej w Opolu. Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Opola i Kuratorium Oświaty. Uczennice wykonały utwór z repertuaru Jana Pietrzaka "Jest takie miejsce, taki kraj" i otrzymały wyróżnienie w kategorii zespoły - szkoły podstawowe. Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych muzycznych sukcesów.

• Laptopy dla czwartoklasistów trafiły do uczniów

• W dniu 13 listopada 2023r. uczniowie klas czwartych otrzymali z rąk Pani Dyrektor Krystyny Kazimierowicz laptopy w ramach programu "Laptop dla ucznia".  Życzymy uczniom, aby otrzymany sprzęt dobrze wspomagał ich edukację.

• Obiadki w listopadzie.

Opłata za obiady w miesiącu LISTOPAD 2023:

TERMIN WPŁATY: 10.11.2023

• Klasa 6b i 7c - zapalenie zniczy.

• 31 października 2023r. klasy 6b i 7c reprezentowały naszą szkołę podczas wyjścia na cmentarz w celu zapalenia zniczy na grobie Powstańców Śląskich, nauczycieli i pracowników szkoły.

• Warsztaty w Bibliotece Austriackiej.

• W piątek 27.10.2023r. klasy 4c, 5c i 7c wzięły udział w warsztatach niemieckojęzycznych w Bibliotece Austriackiej w Opolu. Zajęcia zrealizowano w ramach projektu Dni Kultury Niemieckiej, a ich tematem była "Niasamowita historia. Michael Ende - niekończąca się historia niemieckiej fantastyki".

• Klasa 7c i Samorząd Uczniowski.

• W dniu 26 października klasa 7c wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego wzięła udział w pracach porządkowych na cmentarzu  ewangelickim w Dobrodzieniu przed uroczystością Wszystkich Świętych.