•

11 listopada 2018r. roku świętować będziemy na różne sposoby 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z wielu, takich elementów może być sport, którego wielkim orędownikiem był Józef Piłsudski. Zainteresowania Marszałka wychowaniem fizycznym wynikały z jego filozofii czynu; z dbałości o zdrowie fizyczne oraz moralne dzieci i młodzieży, z troski o dobro, trwałość            i obronność państwa.

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. POWSTAŃCÓW  ŚLĄSKICH

W DOBRODZIENIU

ZAPRASZA WSZYSTKICH UCZNIÓW NA BIEGI Z OKAZJI  SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

TERMIN - 09.11.2018R

MIEJSCE - STADION MIEJSKI DOBRODZIEŃ

ZAPISY - U WYCHOWAWCÓW KLAS ( gotowe listy przekazujemy do 05.11.2018r. panu Jarosławowi Kryś odpowiedzialnemu  za przeprowadzeniu biegów.)

DYSTANSE:

KLASY I-II 200m

KLASY III- IV 400m

KLASY V-VI 800m

KLASY VII, VIII i III Gimnazjum 1000m.

(Biegi osobno dla chłopców i dziewcząt.)

Uczcijmy ten dzień w wyjątkowy sposób - przejdźmy na stadion w biało czerwonym marszu i pobiegnijmy dla Niepodległej.

NIECH TO BĘDZIE ŚWIĘTO SPORTU I PATRIOTYZMU !!!