• W dniu 9 listopada 2018r. odbyły się biegi  z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pogoda była śliczna, a uczniowie, którzy przeszli w biało -  czerwonym marszu, wyposażeni w flagi, kotyliony i szaliki narodowe, zrobili wspaniały nastrój święta, który tym razem obchodzony był na sportowo. Biegi cieszyły się dużym zainteresowaniem, gdyż aż 109 uczniów pobiegło dla Niepodległej. Dystanse były dostosowane do wieku uczniów i podzielone na poszczególne klasy, w których osobno rywalizowali chłopcy i dziewczęta.

                  Dystanse:

      Klasy I-II 200m.

      Klasy III-IV 400m.

      Klasy V-VI 800m.

      Klasy VII-VII i 3gimn. 1000m.

                  W przerwie miedzy biegami o godzinie 1111 wszyscy zgromadzeni w postawie na baczność odśpiewali hymn Polski. Po zakończonych zawodach najlepsi uczniowie z poszczególnych biegów otrzymali  okolicznościowe dyplomy oraz setki braw od kibiców.

                   Zawody  przebiegły w sposób sprawny i zorganizowany, wcześniej przygotowany plakat informacyjny, karty startowe, listy uczniów oraz dyplomy  przyczyniły się do tego iż było to prawdziwe święto SPORTU I PATRIOTYZMU.

       

                                                                             Organizator biegu – Jarosław Kryś

     • Dnia 13 listopada 2018r. o godz. 11.00 uczniowie naszej szkoły spotkają się ze Św. Marcinem, który przybędzie do nas wraz z orszakiem wielu świętych na salę gimnastyczną PSP przy ul. Piastowskiej 49.

      Rodzice naszych uczniów przygotowali w obydwu budynkach szkoły pyszne rogale marcińskie.

      Serdecznie zapraszamy.

     • 9 listopada 2018r. o godz. 10.00 cała społeczność naszej szkoły uda się na Stadion Miejski w Dobrodzieniu, aby wspólnie świętować 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez bieg dla Niepodległej. 

      Serdecznie zapraszamy  wszystkich rodziców, uczniów, nauczycieli i miłośników naszej szkoły, aby w tym wyjątkowym dniu byli razem z nami.

      O godz. 11.11 wspólnie odśpiewamy cztery zwrotki Hymnu Polski. Uczcijmy razem ten niepowtarzalny dzień.

      Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału. Bądźcie razem z nami!