• W piątek 21 grudnia zajęcia lekcyjne na 1 godzinie lekcyjnej zgodnie z planem.

Na 2 i 3 godzinie lekcyjnej odbędą się WIGILIE KLASOWE.

O godz. 11.00 zapraszamy całą społeczność naszej szkoły oraz rodziców do udziału w SZKOLNYCH JASEŁKACH, które odbędą się na sali gimnastycznej PSP w Dobrodzieniu przy ulicy Piastowskiej 49.

W tym dniu odjazdy autobusów  we wszystkich kierunkach o godz. 13.00 .

• Zebranie z rodzicami odbędzie się 12 grudnia 2018r. :

• klasy 1 - 5 - godz. 16.00 - ul. Piastowska 49
            • klasy 6 - 8 oraz klasa 3 gimnazjum - godz. 17.00 - ul. Piastowska 17.

• MAGICZNY WIECZÓR MIKOŁAJKOWY

6 grudnia 2018r., godz. 17.00 -

sala gimnastyczna PSP Dobrodzień, ul. Piastowska 49

ZAPRASZAMY NA WIECZÓR PEŁEN NIESPODZIANEK:

• BAJKA "O WESOŁEJ LUDWICZCE" - TEATR MaMeMik
            • PIOSENKI W WYKONANIU Dokisiaków
            • MARSZ RADECKIEGO W 3 ODSŁONACH - pracownicy
            • MAGIC SHOW - W WYKONANIU iluzjonisty Ł. PODYMSKIEGO
            • WYSTĘP MAŻORETEK

RADA RODZICÓW PSP DOBRODZIEŃ ZAPRASZA NA:

WIELKI KIERMASZ ŚWIĄTECZNY I BOGATO ZAOPATRZONE STOISKA GASTRONOMICZNE (ciastka, kawa, barszczyk, krokiety, pierogi, grill i inne...)

S E R D E C Z N I E     Z A P R A S Z A M Y !

• PSP w Dobrodzieniu

z oddziałami gimnazjalnymi

Mistrzem Powiatu

w ramach

Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

6 listopada 2018r. w Gorzowie Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej .

Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, w zawodach uczestniczyło 8 drużyn. W wyniku losowania trafiliśmy do grupy II razem z Zębowicami, Gorzowem Śl. oraz ze Szkołą  Podstawową nr 1 z Olesna.

W pierwszym  spotkaniu zmierzyliśmy się ze szkołą z Zębowic , którą po ciężkim boju pokonaliśmy 6-3. Następne mecze grupowe były popisem naszych uczennic, które  pewnie pokonały rywalki z Olesna 6-0 a z Gorzowa 7-1.

W półfinale trafiliśmy na drużynę ze Strojca, która w przeszłości zawsze sprawiała nam wiele trudności. Tym razem cały mecz był pod naszą kontrolą i ponownie gładko wygraliśmy w stosunku 6-0.

Czekał nas finał, ostatni mecz, a zmęczenie dawało się naszym młodym zawodniczkom we znaki. Trochę obawialiśmy się tego spotkania, gdyż jak już wspomniałem, dziewczyny odczuwały zmęczenie, a drużyna z Rudnik we wszystkich wcześniejszych meczach wykazała się duża walecznością. Obawy okazały się uzasadnione, gdyż to rywalki lepiej rozpoczęły mecz i szybko objęły prowadzenie 2-0. Fakt ten nie zraził nas,  a wzięty „czas na żądanie”  dla naszej drużyny odpowiednio zmobilizował zespół i od tego momentu już  tylko my  zdobywaliśmy bramki, by ostatecznie wygrać 5-2.

Po ostatnim gwizdku sędziego dziewczyny odtańczyły taniec radości i szczęśliwe padły na parkiet.

Hura !!! Dobrodzień Mistrzem Powiatu w  Piłce Ręcznej Dziewcząt! Udało się to po raz pierwszy w tej kategorii wiekowej. Równocześnie  po raz kolejny te same dziewczyny nakreśliły wspaniałą kartę dobrodzieńskiego sportu szkolnego. Należy wspomnieć, że 3 lata temu większość z tych dziewcząt uczestniczyła w finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci.

Kolejnym powodem do dumy jest fakt, że tytuł króla strzelców zdobyły nasze uczennice- Martyna Popenda i Kaja Szeliga. Dziewczyny podzieliły się tym zaszczytnym mianem, gdyż obydwie rzuciły po 10 bramek.

Tabela końcowa turnieju.

1. Dobrodzień