• Tójka trzecia

• 19 listopada br. po raz pierwszy w historii Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegrano Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w koszykówce trzyosobowej. Naszą szkołę reprezentowaly (od lewej): Kinga Dworaczyk, Justyna Wodarczyk, Oliwia Thomann i Magdalena Dykta.

Po bardzo zaciętych i wyrownanych meczach, bo czy to wygrana czy przegrana, bo i takie musiały się zdarzyć dziewczyny zajęły trzecie miejsce w turnieju zdobywając tytuł drugiego wycemistrza powiatu.

Przyjęły gratulacje od pana Jana Chmielewskiego, przedstawiciela Szkolnego Związku Sportowego, a kapitan drużyny Kinga Dworaczyk dyplom...

... po czym długo cieszyły się i radowały. Tak trzymać!

• „Z myślą o Niepodległej”

• Pod takim tytułem odbyła się w naszej szkole w dniu 12 listopada 2019 roku uroczystość upamiętniająca patrona szkoły – Powstańców Śląskich. Rok 2019 jest dla nas szczególną datą ze względu na fakt, iż został ogłoszony przez Sejm RP- Rokiem Powstań Śląskich.

Powstania śląskie są ważnymi wydarzeniami nie tylko w dziejach Śląska, ale również całej Polski. Wiążą się z momentem tworzenia niepodległego państwa polskiego, stąd nasza szkolna uroczystość została zorganizowana w nawiązaniu do Narodowego Święta Niepodległości.Uczniowie uczcili pamięć powstańców śląskich, wysłuchując pieśni powstańczych wykonanych przez starszych kolegów z klas: VIII b oraz VII b pod czujnym okiem nauczycielki muzyki- p. Sabiny Kowalskiej, a także oglądając przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy VII b pod kierunkiem wychowawczyni – p. Sylwii Pacan pod tytułem : „ Niezwykła lekcja historii”. Tematycznie związane było z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, ale również sytuacją na Śląsku- wybuchem kolejnych powstań, plebiscytem oraz ostatecznym ustaleniem granicy polsko-niemieckiej na tym obszarze. Przedstawienie urozmaicone było prezentacją multimedialną oraz krótkim filmem , który był zarazem puentą uroczystości. Części artystycznej naszych obchodów towarzyszyła wystawa plakatów przygotowanych przez uczniów na lekcjach plastyki pod kierunkiem p. Joanny Wróblewskiej. Uczniowie przedstawili swoją plastyczną wizję uczczenia 100-lecia Powstań Śląskich. Zgromadzeni na sali gimnastycznej uczestnicy uroczystości mieli również okazję zobaczyć wystawkę Kronik Szkolnych , na kartach których zostały opisane oraz uwiecznione na zdjęciach najważniejsze wydarzenia od roku 1965- roku, w którym nasza szkoła otrzymała imię Powstańców Śląskich. Gościem specjalnym podczas naszej uroczystości był pan Andrzej Jasiński – Burmistrz Dobrodzienia, który znalazł chwilę czasu, aby wspólnie z nami uczcić pamięć patrona szkoły- Powstańców Śląskich.

• „Szkoła do hymnu”

• 8.11.2019r.o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali nasz hymn narodowy z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Film z dzisiejszej uroczystości zostanie opublikowany wkrótce. Dziękujemy bardzo Tobiaszowi Badura za przygotowanie wersji video.

• "Projekt okładki mojej ulubionej książki"

• 5 listopada 2019r. komisja konkursowa w składzie Krystyna Kazimierowicz, Joanna Wróblewska oraz Aleksandra Całkowska oceniała prace uczniów naszej szkoły klas 1-4 , które wpłynęły na konkurs plastyczny „ Projekt okładki mojej ulubionej książki” w ramach projektu „Narodowy program rozwoju czytelnictwa”.Jury biorąc pod uwagę:- pomysłowość wykonania pracy,- walory plastyczno – estetyczne,- ogólny wyraz artystyczny postanowiła przyznać:

1 miejsce – Michał Dziemba – klasa 1 b

2 miejsce – Magdalena Sikora – klasa 1c

3 miejsce – Amelia Konik - klasa 1 c

przyznano również wyróżnienia dla:

- Magdaleny Ochmann – klasa 1c

- Natalii Misza – klasa 1c

15 listopada 2019r. komisja konkursowa w składzie Krystyna Kazimierowicz, Joanna Wróblewska oraz Aleksandra Całkowska postanowiła przyznać nagrodę specjalną w konkursie plastycznym „ Projekt okładki mojej ulubionej książki” w ramach projektu „Narodowy program rozwoju czytelnictwa” dla Karoliny Gocyła uczennicy klasy 1 B.

• Podziękowanie.

• W imieniu wszystkich uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich chcielibyśmy podziękować Panu Jackowi Kandorze za wykonanie i zamontowanie nowej bramy wejściowej na teren szkoły przy ul. Piastowskiej 49. Jednocześnie wyrazy wdzięczności kierujemy do Pana Burmistrza Andrzeja Jasińskiego oraz Radnych Miasta Dobrodzień Piotra Kapeli oraz Jacka Skibe za pomoc i wkład w wykonanie chodnika prowadzącego z budynku szkoły do nowej bramy.