• Wycieczka klasy 4a do Opola

     • W styczniu klasa 4a wraz z wychowawczynią udała się na wycieczkę do Opola. Podczas wyjazdu uczniowie odwiedzili Teatr Lalki i Aktora, gdzie mieli okazję zobaczyć wspaniały spektakl pt. „Akademia Pana Kleksa”. Dzieci zachwycone były niezwykłym widowiskiem, pełnym piosenek, mistrzowskiej gry aktorskiej oraz efektów dźwiękowych i wizualnych. Po przedstawieniu wraz z przewodnikiem oraz opiekunem wspięli się na Wieżę Piastowską, skąd zobaczyli panoramę Opola oraz posłuchali ciekawych historii związanych z tym miastem.

     • Piłkarki ręczne kolejny rok na podium

     • 13 stycznia 2020 roku w Zębowicach rozegrano Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Wojewódzkich igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentantki naszej szkoły w składzie: (na fotografii od lewej stoją) Oliwia Thomann, Dominika Wójcik, Laura Szeliga, Kinga Dworaczyk, Katarzyna Klama (kapitan), Emilia Lempa, Vanessa Dudek (bramkarka), (siedzą) Natalia Pisula i Alicja Głogowska jechały z nadzieją na uzyskanie bardzo dobrego wyniku - od wielu lat zajmowały w tych zawodach medalowe miejsca. Już po piewszej kolejce nie mieliśmy wątpliwości, że walczyć nasza drużyna będzie o najwyższe trofea. W meczach grupy A dziewczyny pokonały team ze Strojca 9:1, następnie Gorzów Śląski 6:1 i PSP nr 1 z Olesna 4:2. Drużyna zajęła pierwsze miejsce w grupie i o wejście do finału zagrała z drugą drużyną grupy B - Radłowem pokonując ją 8:3.

      W walce o tytuł mistrzowski ponownie spotkały się z grupowym rywalem, zespołem ze Strojca. Niestety, mecz ten okazał się prawdziwym koszmarem, co prawda nie z ulicy Wiązów, lecz Oleskiej w Zębowicach, a ta okazała się okrutna. Trudno to zrozumieć, trudno znaleźć powód, przyczyny, a jednak dziewczyny przegraly ten najważniejszy mecz 3:4. Taki bywa sport - mawiają ludzie, którzy wiedzą co mówią. Mimo to wielki szacunek dla zawodniczek, które zagraly piękne mecze. 

      Wyrazy wielkiego podziwu należą się Emilce Lempie, ktora strzelając w turnieju aż 21!!! bramek została królową strzelców. Bramki dla Dobrodzienia bramki rzucały również: Katarzyna Klama 3, Oliwia Thomann 3 i Natalia Pisula 1. 

       

     • Projekt czytelniczy "Czytamy komiksy"

     • Uczniowie klas piątych w ramach Narodowego Programu Rrozwoju Czytelnictwa na lekcjach języka polskiego realizowali projekt czytelniczy pt.:„Czytamy komiksy”. Podsumowaniem tego projektu było tworzenie własnego komiksu a następnie zaprezentowanie najlepszych prac na wystawie szkolnej. Uczniowie sami rysowali wymyślone przez siebie komiksy, wykazując się przy tym dużą wyobraźnią, pomysłowością oraz zdolnościami plastycznymi. Wszystko odbyło się zgodnie ze sztuką tworzenia komiksów i pod bacznym okiem nauczycieli.

     • Konkurs bożonarodzeniowy z języka angielskiego

     • Chętni uczniowie klas drugich, trzecich oraz czwartej mogli w grudniu wziąć udział w konkursie z języka angielskiego o tematyce bożonarodzeniowej. Konkurs wymagał od uczestników dużej znajomości słownictwa, symboli oraz umiejętności odgadywania zagadek w języku angielskim. Najlepszymi okazali się:

      miejsce I – Viktoriia Behun kl. 4a

      miejsce II – Mateusz Maks kl. 2b

      miejsce III- Aleksandra Piekacz kl. 2a

      Podczas szkolnych jasełek zwycięzcom zostały wręczone nagrody przygotowane przez organizatorkę konkursu p. Aleksandrę Konicką- Dylkę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

       

     • Jasełka Bożonarodzeniowe

     • Dyrekcja oraz Rada Pedagogiczna Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich pragnie złożyć życzenia Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Wszystkiego Najlepszego w nowym 2020 roku wszystkim naszym Uczniom i Uczennicom oraz ich Rodzicom.

     • Wycieczka na Jarmark Bożonarodzeniowy

     • W dniu 16.12.2019 r odbyła się wycieczka klas dwujęzycznych niemieckich 5c,6 c oraz klasy 5a do Wrocławia. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w muzeum wody Hydropolis. Uczniowie mogli usłyszeć i zobaczyć wiele ciekawych informacji dotyczących wody. Mogli skorzystać z wielu interesujących interaktywnych stanowisk. Podziwiali oświetlone makiety Wrocławia z rzeką Odrą oraz makietę z rzeką Amazonką i lasami równikowymi ,obserwowali zjawisko burzy śnieżnej oraz działanie ognia.

      Po niezapomnianej wizycie w Hydropolis udaliśmy się na zwiedzanie Ostrowa Tumskiego oraz katedry wrocławskiej , gdzie wiele ciekawostek historycznych przedstawił nasz przewodnik -p. Stanisław Pluta. Następnie udaliśmy się na rynek wrocławski gdzie odbywal się Jarmark Bożonarodzeniowy. Uczniowie mogli kosztować różne smakołyki dostępne na Jarmarku np. gorące oscypki, gorącą czekoladę czy też bąbelkowe gofry lub pieczone pierogi. Mamy nadzieję,że uczestnicy wycieczki mają za sobą mile wspomnienia. Wycieczkę zorganizowała i poprowadziła pani Patrycja Kocorek. Wycieczka uzyskała też dofinansowanie z Miasta i Gminy Dobrodzien.