• PROPOZYCJE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

     • DRODZY UCZNIOWIE

      Zachęcam Was abyście w wolnej chwili odbyli wirtualną wycieczkę po polskich (i światowych) muzeach oraz zabytkach kultury. Bez wychodzenia z domu również można dużo zobaczyć, zwiedzić oraz poszerzyć swoją wiedzę na tematy nas interesujące. Podaję przykładowe strony internetowe z których możecie skorzystać, zobaczycie tam nie tylko polskie muzea ale i Muzeum Watykańskie, Luwr, Muzeum w Kairze i wiele innych.

      https://www.e-muzeum.eu

      https://www.dzieckowpodrozy.pl

      www.interklasa.pl

      www.kulturadostepna.pl/on-line/wirtualne-muzea

      Życzę wszystkim miłego zwiedzania, możecie zabrać na wycieczkę również rodziców.

      Przypominam wszystkim, którzy chcą skorzystać z e-książek. Są dostępne w Internecie tak jak Wam  wcześniej pisałam na e-dzienniku. Uczniowie którzy chcą skorzystać z lektur  najprościej na stronie:  lektury.gov.pl

      Do akcji darmowych e-książek dołączył również Empik  polecam wejść na stronę:   https://www.empik.com/czas-w-domu , znajduje się dużo ciekawych książek.

      Empik proponuje również Warsztaty edukacyjne online

      Zdajemy sobie również sprawę jak ważne jest teraz stymulowanie wyobraźni dzieci, uwalnianie ich kreatywności, pogłębianie wiedzy w ciekawej formie dostępnej online. Zapraszamy więc uczniów młodszych klas do udziału w edukacyjnych warsztatach pod hasłem #wdomujestfajnieikropka. Cykl inspirujących, rozwijających pasje, wiedzę i wyobraźnię zajęć przygotowali organizatorzy programu Przecinek i Kropka wraz z popularyzatorami nauki ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki oraz specjalistami od zajęć edukacyjnych, wydawcami, autorami i znawcami literatury dla najmłodszych. Codziennie na profilu Przecinek i Kropka na Facebooku:

      https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik oraz stronie

      https://www.przecinekikropka.pl

      będą się pojawiały kolejne fascynujące warsztaty.

     • Microsoft Teams.

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie. W dniu dzisiejszym na naszym profilu oraz szkolnej stronie www zamieścimy instrukcję dostępu na platformę Microsoft Teams, za pomocą której będzie odbywać się nauczanie zdalne. Proszę postępować zgodnie ze wskazówkami w instrukcji. Pytania można zadawać za pomocą profilowego Messenger'a, a my w miarę możliwości postaramy się na nie odpowiadać.

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie.

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie!

      W związku z wprowadzeniem Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od jutra tj.25.03.2020 wprowadzamy w naszej szkole ZDALNE NAUCZANIE zorganizowane według tego aktu prawnego.

      ZDALNE NAUCZANIE BĘDZIE TRWAŁO OD 25 MARCA DO 10 KWIETNIA 2020 ROKU WŁĄCZNIE.

      Zajęcia w tym czasie będą prowadzone za pomocą platformy Microsoft Teams, która połączona jest z zasobami eszkola.opolskie.pl.

      Od 25.03.2020r. zajęcia online oraz materiały do lekcji będą dostępne zgodnie z planem zajęć zamieszczonym w galerii na Fb i na stronie www szkoły. Materiały będą tak skonstruowane, aby nie wymagały od uczniów wyłącznie pracy przed komputerem.

      Ustalamy również, że podstawowymi źródłami i materiałami do realizacji tych zadań będą: zeszyt, zeszyt ćwiczeń, podręcznik, egzemplarze lektury, a także linki do treści, które umieszczane będą na platformie Microsoft Teams.Nauczyciele w razie potrzeby (np. gdy w domu jest jeden komputer i uczeń nie może w wyznaczonym czasie uczestniczyć w lekcji, a chce dopytać o rzeczy istotne, których nie rozumie) mogą ustalić z Państwem lub bezpośrednio z uczniem godziny dodatkowych konsultacji dla dzieci.

      Od dzisiaj nauczyciele będą wysyłali do swoich uczniów linki z dostępem do konkretnego przedmiotu na w/w platformie. Linki będą udostępniane na e-dzienniku lub za pomocą innych kanałów dostępu, wcześniej uzgodnionych z uczniami.

      W klasach 1-4 materiały do lekcji są przekazywane pocztą elektroniczną lub za pośrednictwem e-dziennika. Materiały dla klasy 4 przesyłane są zgodnie z opracowanym planem. Nauczyciele dostosowują metody pracy do możliwości uczniów, uwzględniają ich umiejętności posługiwania się technologiami IT. Materiały do lekcji są dobierane w taki sposób, aby umożliwić uczniom samodzielną pracę. Wszyscy nauczyciele kontaktują się z uczniami oraz rodzicami poprzez komunikatory Whatsapp lub Messenger – stworzono grupy, w taki sposób aby umożliwić kontakt online. Formy komunikacji i pracy zdalnej zostały dostosowane do możliwości i są zgodne z potrzebami rodziców. Nauczyciele ustalili z rodzicami godziny konsultacji, uwzględniając ich czas pracy oraz możliwość dostępu do sprzętu komputerowego.

     • Dzieci uczą rodziców: Wychowanie dzieci - 10 porad psychologa oraz kolejne darmowe materiały do nauki.

     • Rodzicu. Wychowanie dzieci nie jest proste o czym doskonale wiecie, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.

      Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

      Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie. Link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu

     • Komunikat Dyrektora PSP Dobrodzień!

     • W związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego informujemy, że zawieszone zostają kontakty bezpośrednie z placówką. Skany, zdjęcia dokumentów prosimy przesyłać drogą elektroniczną sekretariat@psp.dobrodzien.pl.

      Można też kontaktować się telefonicznie 34 3575 207 lub 34 3575 536 w godzinach od 8:00 do 12:00.

     • List Ministra Edukacji Narodowej.

     • Szanowni Państwo,

      przesyłam w załączeniu list Ministra Edukacji Narodowej dotyczący postępowania rekrutacyjnego do publicznych placówek wychowania przedszkolnego i publicznych szkół podstawowych, z uprzejmą prośbą o zapoznanie się z jego treścią.

       

      Z poważaniem

      Katarzyna Koszewska

      Dyrektor

      Departament Kształcenia Ogólnego

      https://dokumenty.men.gov.pl/2020_03_17_List_MEN.pdf

     • OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE ODPŁATNOŚCI ZA OBIADY.

     • W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych w dniach 12-13.03.2020 oraz zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych od dnia 16.03.2020 do dnia 25.03.2020 prosimy o dokonywanie wpłat za obiady zgodnie z kwotami podanymi na poleceniach przelewów w terminie do dnia 25.03.2020r. Wszystkie odpisy za niewykorzystane obiady będą odliczone przy dokonywaniu odpłatności za obiady w miesiącu maj 2020r. Pełna kwota za miesiąc kwiecień wynosi 79,50zł.

     • Kochani Uczniowie!

     • Kochani Uczniowie!Zawieszono zajęcia szkolne. Pamiętajcie proszę, że to nie ferie! Dla swojego dobra( ale również Waszych Rodzin!) unikajcie dużych skupisk ludzi, nie gromadźcie się! Zostańcie w domach! Sytuacja jest poważna!Zaglądajcie też na stronę szkoły: gdzie w zakładce:Przedmioty/zadania dla uczniów nauczyciele zamieszczają karty pracy/ linki do ciekawych przedmiotowych stron z których możecie skorzystać ucząc się zdalnie. Będziemy wysyłać też informacje w dzienniku elektronicznym a linki do ciekawych stron zamieszczać na fb.Bądźmy odpowiedzialni, trzymajmy się zdrowo. Krystyna Kazimierowicz

     • Kuratorium Oświaty w opolu.

     • Ósmoklasisto!

      Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała dla Ciebie pakiet materiałów ćwiczeniowych. Codziennie o 9.00 nowe zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, o 15.00 rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca, na stronę https://www.cke.gov.pl

     • Dzieci uczą rodziców w domu :)

     • Dzieci uczą rodziców w domu!

      W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

      Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

      Materiały można pobrać pod adresem:

      https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

     • Nabór do klas pierwszych.

     • Drodzy Rodzice informujemy, że nabór do przyszłorocznych klas pierwszych odbywa się na bieżąco.Dokumenty można składać w budynku przy Piastowskie 49 oraz 17 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.oo do 12.oo.

     • Instrukcja pobrania materiałów edukacyjnych.

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie w poniższym linku przypominamy w jaki sposób uzyskać dostęp do e-dziennika, za pomocą którego są udostępniane materiały edukacyjne:

      http://pgdobrodzien.wodip.opole.pl/files/instrukcja/psp2019-edziennik-instrukcja.pdf?fbclid=IwAR1voO_55_5EksfhQ2zfx0Svs_67n3S9r5vQAvGALwC-Fjr1AcgEULij1cg