• Dzień Ziemi 22 kwietnia

     • to międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych wśród obywateli i obywatelek. To doskonała okazja, aby poruszyć z uczniami temat naszej więzi z naturą, możliwości ochrony przyrody i klimatu. W ramach tego dnia uczniowie klas 1-4 oglądali film dotyczący segregacji śmieci nagrany przez uczniów klasy 7b oraz wykonywali prace plastyczne. 

      Uczniowie klas starszych byli zachęcani do wyjścia z domu, żeby poszli  do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na podwórko, aby poszukać przyrody w zasięgu wzroku. Uczniowie mieli za zadanie sfotografować roślinność, dzikie zwierzęta i postawy proekologiczne naszej lokalnej społeczności. Ze zrobionych zdjęć tworzyli kolaże.

      Oto prace uczniów klas 1-4

      Prace uczniów klas 6-8

     • IV "Mały" Ogólnopolski Konkurs Recytatorski.

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych do IV "Małego" Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Oto wyniki jakie uzyskali:  

      Kategoria I: I miejsce - Blanka Olearczuk (PSP Dobrodzień) 

      III miejsce EX AEQUO - Aleksandra Piekacz (PSP Dobrodzień) 

      Wyróżnienie: Maja Rudnik (PSP Dobrodzień) za wybór obszernego tekstu oraz Magdalena Ochmann (PSP Dobrodzień) za pomysł na przedstawienie utworu.