• Zdrowie na talerzu.

     • Okres jesienny to czas obfitych zbiorów w ogródkach. Warzywa i owoce jesieni są nie tylko pyszne, ale też bardzo wartościowe dla naszego zdrowia. Wspierają odporność, niwelują stany zapalne i dbają o równowagę układu nerwowego. Aby skutecznie temu zapobiegać, warto odpowiednio wcześnie sięgnąć po warzywa i owoce, które oferuje nam natura. W tym celu najlepiej zapoznać się z Piramidą Zdrowego Żywienia i Stylu Życia wraz z 10 zasadami i komentarzami . Pozwala ona poznać zasady prawidłowego żywienia i najważniejsze elementy stylu życia, których realizacja daje szanse na prawidłowy rozwój, sprawność intelektualną i fizyczną oraz długie życie w zdrowiu. Uczniowie, którzy uczęszczają na świetlicę szkolną w budynku nr 17, w ubiegłym tygodniu , mogli nie tylko sprawdzić, jak smakują dary jesieni np. jabłka, śliwki, gruszki, dynie czy winogrona, papryka ,cukinia, ziemniaki czy buraki , ale także poznać zasady zdrowego żywienia A wszystko to świeże i dostępne na wyciągnięcie ręki czekało na naszych uczniów w świetlicy!

     • Dzień Edukacji Narodowej.

     • W ubiegłym tygodniu w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia poświęcone Dniu Edukacji Narodowej. W czasie zajęć rozmawiano z uczniami o szkole, nauce, zapoznano uczniów z pracą nauczycieli i innych pracowników szkoły. Z tej okazji wykonano również upominki dla nauczycieli i pracowników szkoły oraz zaproszono gości, aby opowiedzieli uczniom o swojej pracy. Gościliśmy Panią Dyrektor Krystynę Kazimierowicz, Panią Wicedyrektor Elżbietę Borkowską, a także Panią Sekretarz Szkoły Grażynę Sawicką. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i jeszcze raz wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA.

     • 1 października 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole ŚDTM. Na lekcjach matematyki świat kręcił się wokół tabliczki mnożenia we wszystkich klasach. Graliśmy w gry „Ja mam, kto ma?”, wykonywaliśmy ćwiczenia fizyczne z tabliczką mnożenia, uczestniczyliśmy w teście na uważność. Na lekcjach matematyki odbywały się konkursy klasowe: tabliczkowy labirynt, zapałczane zagadki, zagadki obrazkowe. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali nagrody w formie oceny. W czasie przerw nie nudziliśmy się oczywiście również ponieważ aktywnie uczestniczyliśmy w Szkolnym Konkursie o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Nasze zadanie konkursowe polegało na odszukaniu ukrytych na korytarzach szkolnych 11 zadań – łamigłówek oraz rozwiązaniu ich. Prawidłowe rozwiązania zadań były kodem do uzyskania tytułu Mistrza Tabliczki Mnożenia. Całe przerwy główkowaliśmy i kodowaliśmy . Wyróżnienie za szczególnie aktywny udział w szkolnym konkursie otrzymały dwie klasy: 5c oraz 7b. Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia uzyskało 8 uczniów, spośród których wylosowani zostali trzej uczniowie do nagrody specjalnej. Gratulujemy zwycięzcom konkursu!!! Nagrody w szkolnym konkursie ufundowane zostały przez Radę Rodziców naszej szkoły za co serdecznie dziękujemy. Okazało się, że tabliczka mnożenia super, a my ją znamy śpiewająco To był naprawdę fajny dzień, nauka przez zabawę i zabawa przez naukę. Już nie możemy się doczekać kolejnych wyzwań i niespodzianek jakie przygotują nasi nauczyciele matematyki w przyszłym roku … Do zobaczenia za rok!!!

     • Obiadki w miesiącu październik.

     •  

      INFORMACJA DLA RODZICÓW

       

      Opłata za obiady w miesiącu październik 2021:

      19 DNI x 5,00 ZŁ = 95,00 ZŁ

      TERMIN WPŁATY: 10.10.2021

      WPŁAT DOKONUJEMY NA KONTO BANKOWE O NUMERZE: 36 8907 1047 2005 4001 0238 0001

      BANK SPÓŁDZIELCZY W LEŚNICY