• Dzień Ziemi 22 kwietnia

     • to międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych wśród obywateli i obywatelek. To doskonała okazja, aby poruszyć z uczniami temat naszej więzi z naturą, możliwości ochrony przyrody i klimatu. W ramach tego dnia uczniowie klas 1-4 oglądali film dotyczący segregacji śmieci nagrany przez uczniów klasy 7b oraz wykonywali prace plastyczne. 

      Uczniowie klas starszych byli zachęcani do wyjścia z domu, żeby poszli  do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na podwórko, aby poszukać przyrody w zasięgu wzroku. Uczniowie mieli za zadanie sfotografować roślinność, dzikie zwierzęta i postawy proekologiczne naszej lokalnej społeczności. Ze zrobionych zdjęć tworzyli kolaże.

      Oto prace uczniów klas 1-4

      Prace uczniów klas 6-8

     • IV "Mały" Ogólnopolski Konkurs Recytatorski.

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych do IV "Małego" Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Oto wyniki jakie uzyskali:  

      Kategoria I: I miejsce - Blanka Olearczuk (PSP Dobrodzień) 

      III miejsce EX AEQUO - Aleksandra Piekacz (PSP Dobrodzień) 

      Wyróżnienie: Maja Rudnik (PSP Dobrodzień) za wybór obszernego tekstu oraz Magdalena Ochmann (PSP Dobrodzień) za pomysł na przedstawienie utworu. 

     • „Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!”

     • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Dobrodzieniu otrzymała w marcu 2021 r. 24 laptopy w ramach realizowanego projektu "Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża". Laptopy będą wykorzystywane przez naszych nauczycieli do prowadzenia zdalnych zajęć, a po powrocie do nauczania stacjonarnego posłużą do uatrakcyjnienia zajęć w szkole.

     • VII Dobrodzieńskie Konfrontacje Teatralne

     • Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca w VII Dobrodzieńskich Konfrontacjach Teatralnych.

      Klasa 3b pod kierunkiem mgr Kariny Kurzac zajęła II miejsce. Uczniowie przygotowali spektakl w języku niemieckim o tym, że wspólnie można pokonać problemy i strach.

      Klasa 1b pod kierunkiem mgr Aldony Fidelus zajęła III miejsce. Uczniowie przygotowali bajkę "Śpiąca królewna".

      Serdecznie gratulujemy!

      Przedstawienia można obejrzeć klikając w link poniżej.

      https://www.youtube.com/watch?v=SFiBzXWCbsQ

     • Opłata za obiady.

     • OPŁATA ZA OBIADY W MIESIĄCU MARZEC 2021 23 DNI x 5,40 ZŁ = 124,20 ZŁ TERMIN WPŁATY: 10.03.2021 WPŁAT DOKONUJEMY NA KONTO BANKOWE O NUMERZE: 36 8907 1047 2005 4001 0238 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY W LEŚNICY

     • Opłata za obiady

     • OPŁATA ZA OBIADY W MIESIĄCU STYCZEŃ 2021

       

      10 DNI x 5,40 ZŁ = 54,00 ZŁ

       

      TERMIN WPŁATY: 22.01.2021

      WPŁAT DOKONUJEMY NA KONTO BANKOWE O NUMERZE:

      36 8907 1047 2005 4001 0238 0001

      BANK SPÓŁDZIELCZY W LEŚNICY

     • Od 18 stycznia 2021r. klasy 1-3 wracają do nauki stacjonarnej, a klasy 4-8 kontynuują naukę zdalną.

     •   Przypominamy, że:

      1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
      2. Wszyscy wchodzący do szkoły muszą bezwzględnie zdezynfekować ręce.
      3. Opiekunowie dzieci nie mogą wchodzić na teren budynku szkoły.
      4. Na terenie szkoły obowiązuje osłona ust i nosa. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust.
      5.  Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia lub w tornistrze. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
      6. Dla uczniów klas 1 – 3 od poniedziałku 18 stycznia 2021r. będą wydawane obiady zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami.
      7. Świetlica szkolna będzie funkcjonować dla klas 1-3 do godziny 16.00.
     • Zimowy Konkurs z języka angielskiego.

     • W naszej szkole po raz kolejny odbył się Zimowy Konkurs z języka angielskiego. Biorąc w nim udział, uczniowie mogli wykazać się znajomością języka angielskiego oraz pogłębić wiedzę związaną z krajami angielskiego obszaru językowego. W tym roku konkurs odbył się zdalnie na platformie Teams, w dwóch kategoriach wiekowych- klasy trzecie i klasy czwarte. Uczniowie musieli rozpoznać tytuły anglojęzycznych kolęd i piosenek świątecznych, powiedzieć po angielsku, jakie symbole świąteczne i zimowe przedstawiają obrazki, rozwiązać świąteczne zagadki i opisać w języku angielskim Świętego Mikołąja. Wszyscy uczestnicy wykazali się przygotowaniem i ogromną wiedzą.

      Najlepsi to:

      Klasy 3

      I Olivier Cembolista

      II Ola Piekacz

      III Mateusz Maks

       

      Klasy 4

      I Karolina Pilarska

      II Szymon Stawiarski

      III Mateusz Kiwic

       

      Gratulacje!!!

      Nagrody zostaną wręczone po feriach zimowych :)

       

      Organizator konkursu

      Aleksandra Konicka-Dylka

     • „Marzycielska Poczta” – pomagamy chorym dzieciom.

     • Akcja „Marzycielska Poczta” działa już od wielu lat w całej Polsce. Listy do chorych dzieci piszą i wysyłają uczniowie ze szkół i przedszkoli na terenie naszego kraju. Na facebooku „Marzycielskiej Poczty” znajdują się profile dzieci, które są bardzo chore i z niecierpliwością czekają na listy, kartki oraz ciepłe słowa, które wspierają ich w trudnych chwilach.

      Uczniowie naszej szkoły mają wielkie serca i tym razem również wzięli udział w tej szlachetnej inicjatywie.

      W tym roku „Marzycielska Poczta” w naszej szkole odbyła się online podczas zajęć zdalnych. Uczniowie klasy 4b wraz z wychowawczynią p.Aleksandrą Konicką-Dylką napisali listy do swoich niepełnosprawnych i chorych kolegów. Ze względu na czas pandemii wysłanie listów nastąpi trochę później, ale już teraz można obejrzeć fotorelację z akcji. Mamy nadzieję, że dzięki naszym listom na buziach chorych dzieci choć na moment zabłyśnie uśmiech.

     • Tablety z OSE

     • Drogi Mikołaju. Dziękujemy Ci bardzo za to, że pamiętałeś o naszej szkole i przyniosłeś nam w prezencie 25 tabletów z klawiaturami oraz mobilnym Internetem.

      *Nie byłoby to jednak możliwe bez przystąpienia naszej szkoły do projektu OSE, w ramach którego już niebawem nasze pracownie komputerowe będą śmigać na darmowym Internecie w prędkości LTE.

     • Mikołajki 2020

     • Dnia 04 grudnia 2020 roku w klasach najmłodszych uczniów odbyły się zdalne mikołajki. W ramach edukacji matematycznej uczniowie wykonali prace, w których musieli przerysować świąteczny obrazek na kratownicę. Wymagało to od nich umiejętności przeliczania kratek, precyzji ruchów ręki i skoncentrowania uwagi. W ramach edukacji plastycznej wykonali Mikołaja z wykorzystaniem dostępnych materiałów. Oto efekty ich pracy!

     • Odnowiona sala informatyczna już czeka.

     • Kochani Uczniowie, mimo że nie ma Was w szkole to w naszych budynkach cały czas coś się dzieje. W dniu dzisiejszym zakończył się remont w sali informatycznej 207 przy ul. Piastowskiej 49.

     • Dzień Pluszowego Misia.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – 25 LISTOPADA

      To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.

      Z tej okazji najmłodsi uczniowie naszej szkoły prezentowali podczas pracy zdalnej swoje małe i duże misie oraz wykonali prace plastyczne dowolnie wybraną techniką.

      Natomiast Przedszkolaki z Główczyc wzięły udział w konkursie układania misiowych puzzli na czas i pokolorowały kolorowankę XXL na cześć wszystkich pluszaków. Dzieci wykonały też piękne prace plastyczne.