• Microsoft Teams.

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie. W dniu dzisiejszym na naszym profilu oraz szkolnej stronie www zamieścimy instrukcję dostępu na platformę Microsoft Teams, za pomocą której będzie odbywać się nauczanie zdalne. Proszę postępować zgodnie ze wskazówkami w instrukcji. Pytania można zadawać za pomocą profilowego Messenger'a, a my w miarę możliwości postaramy się na nie odpowiadać.

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie.

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie!

      W związku z wprowadzeniem Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od jutra tj.25.03.2020 wprowadzamy w naszej szkole ZDALNE NAUCZANIE zorganizowane według tego aktu prawnego.

      ZDALNE NAUCZANIE BĘDZIE TRWAŁO OD 25 MARCA DO 10 KWIETNIA 2020 ROKU WŁĄCZNIE.

      Zajęcia w tym czasie będą prowadzone za pomocą platformy Microsoft Teams, która połączona jest z zasobami eszkola.opolskie.pl.

      Od 25.03.2020r. zajęcia online oraz materiały do lekcji będą dostępne zgodnie z planem zajęć zamieszczonym w galerii na Fb i na stronie www szkoły. Materiały będą tak skonstruowane, aby nie wymagały od uczniów wyłącznie pracy przed komputerem.

      Ustalamy również, że podstawowymi źródłami i materiałami do realizacji tych zadań będą: zeszyt, zeszyt ćwiczeń, podręcznik, egzemplarze lektury, a także linki do treści, które umieszczane będą na platformie Microsoft Teams.Nauczyciele w razie potrzeby (np. gdy w domu jest jeden komputer i uczeń nie może w wyznaczonym czasie uczestniczyć w lekcji, a chce dopytać o rzeczy istotne, których nie rozumie) mogą ustalić z Państwem lub bezpośrednio z uczniem godziny dodatkowych konsultacji dla dzieci.

      Od dzisiaj nauczyciele będą wysyłali do swoich uczniów linki z dostępem do konkretnego przedmiotu na w/w platformie. Linki będą udostępniane na e-dzienniku lub za pomocą innych kanałów dostępu, wcześniej uzgodnionych z uczniami.

      W klasach 1-4 materiały do lekcji są przekazywane pocztą elektroniczną lub za pośrednictwem e-dziennika. Materiały dla klasy 4 przesyłane są zgodnie z opracowanym planem. Nauczyciele dostosowują metody pracy do możliwości uczniów, uwzględniają ich umiejętności posługiwania się technologiami IT. Materiały do lekcji są dobierane w taki sposób, aby umożliwić uczniom samodzielną pracę. Wszyscy nauczyciele kontaktują się z uczniami oraz rodzicami poprzez komunikatory Whatsapp lub Messenger – stworzono grupy, w taki sposób aby umożliwić kontakt online. Formy komunikacji i pracy zdalnej zostały dostosowane do możliwości i są zgodne z potrzebami rodziców. Nauczyciele ustalili z rodzicami godziny konsultacji, uwzględniając ich czas pracy oraz możliwość dostępu do sprzętu komputerowego.

     • Dzieci uczą rodziców: Wychowanie dzieci - 10 porad psychologa oraz kolejne darmowe materiały do nauki.

     • Rodzicu. Wychowanie dzieci nie jest proste o czym doskonale wiecie, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.

      Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

      Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie. Link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu

     • Komunikat Dyrektora PSP Dobrodzień!

     • W związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego informujemy, że zawieszone zostają kontakty bezpośrednie z placówką. Skany, zdjęcia dokumentów prosimy przesyłać drogą elektroniczną sekretariat@psp.dobrodzien.pl.

      Można też kontaktować się telefonicznie 34 3575 207 lub 34 3575 536 w godzinach od 8:00 do 12:00.

     • List Ministra Edukacji Narodowej.

     • Szanowni Państwo,

      przesyłam w załączeniu list Ministra Edukacji Narodowej dotyczący postępowania rekrutacyjnego do publicznych placówek wychowania przedszkolnego i publicznych szkół podstawowych, z uprzejmą prośbą o zapoznanie się z jego treścią.

       

      Z poważaniem

      Katarzyna Koszewska

      Dyrektor

      Departament Kształcenia Ogólnego

      https://dokumenty.men.gov.pl/2020_03_17_List_MEN.pdf

     • OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE ODPŁATNOŚCI ZA OBIADY.

     • W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych w dniach 12-13.03.2020 oraz zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych od dnia 16.03.2020 do dnia 25.03.2020 prosimy o dokonywanie wpłat za obiady zgodnie z kwotami podanymi na poleceniach przelewów w terminie do dnia 25.03.2020r. Wszystkie odpisy za niewykorzystane obiady będą odliczone przy dokonywaniu odpłatności za obiady w miesiącu maj 2020r. Pełna kwota za miesiąc kwiecień wynosi 79,50zł.

     • Kochani Uczniowie!

     • Kochani Uczniowie!Zawieszono zajęcia szkolne. Pamiętajcie proszę, że to nie ferie! Dla swojego dobra( ale również Waszych Rodzin!) unikajcie dużych skupisk ludzi, nie gromadźcie się! Zostańcie w domach! Sytuacja jest poważna!Zaglądajcie też na stronę szkoły: gdzie w zakładce:Przedmioty/zadania dla uczniów nauczyciele zamieszczają karty pracy/ linki do ciekawych przedmiotowych stron z których możecie skorzystać ucząc się zdalnie. Będziemy wysyłać też informacje w dzienniku elektronicznym a linki do ciekawych stron zamieszczać na fb.Bądźmy odpowiedzialni, trzymajmy się zdrowo. Krystyna Kazimierowicz

     • Kuratorium Oświaty w opolu.

     • Ósmoklasisto!

      Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała dla Ciebie pakiet materiałów ćwiczeniowych. Codziennie o 9.00 nowe zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, o 15.00 rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca, na stronę https://www.cke.gov.pl

     • Dzieci uczą rodziców w domu :)

     • Dzieci uczą rodziców w domu!

      W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

      Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

      Materiały można pobrać pod adresem:

      https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

     • Nabór do klas pierwszych.

     • Drodzy Rodzice informujemy, że nabór do przyszłorocznych klas pierwszych odbywa się na bieżąco.Dokumenty można składać w budynku przy Piastowskie 49 oraz 17 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.oo do 12.oo.

     • Instrukcja pobrania materiałów edukacyjnych.

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie w poniższym linku przypominamy w jaki sposób uzyskać dostęp do e-dziennika, za pomocą którego są udostępniane materiały edukacyjne:

      http://pgdobrodzien.wodip.opole.pl/files/instrukcja/psp2019-edziennik-instrukcja.pdf?fbclid=IwAR1voO_55_5EksfhQ2zfx0Svs_67n3S9r5vQAvGALwC-Fjr1AcgEULij1cg

     • Ratujemy i uczymy ratować.

     • Program edukacyjny "Ratujemy i uczymy ratować" organizowany przez WOŚP prowadzony jest w naszej szkole nieprzerwanie od ponad 10 lat i skierowany jest głównie do uczniów klas I - III. Natomiast uczniowie klas IV - VIII mają możliwość utrwalania wcześniej nabytych wiadomości i umiejętności praktycznych. Uczniowie poznają zasady pierwszej pomocy poprzez ćwiczenia praktyczne. Nabywają pewności co do swoich umiejętności - pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Nasi najmłodsi ratownicy uczestniczyli w zajęciach praktycznych pod okiem przeszkolonych nauczycieli: Małgorzata Lasoń - Łysek, Anna Knopik, Gabriela Hermainski. 

     • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

     • Dnia 11.03.2020r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Dzieciom towarzyszyli rodzice. 

      Przybyłych gości powitała pani dyrektor Krystyna Kazimierowicz. Podczas zwiedzania szkoły dla dzieci przygotowane były różnego rodzaju atrakcje m.in. plastyczne, sportowe i artystyczne. Dzieci miały również możliwość obejrzenia przedstawienia w j.niemieckim pt. "Ein gutes Jahr" w wykonaniu uczniów szkolnego koła teatralnego. Rodzice w tym czasie uczestniczyli w spotkaniu z dyrekcją, nauczycielami, pedagogiem i psychologiem szkolnym.

      Cieszymy się, że dzieci i rodzice mogli poznać naszą szkołę.

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW – PILNE!!!

     • W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Dobrodzieniu zostają zawieszone od 12.03.2020 r. na okres dwóch tygodni. W dniach 12 i 13.03.2020 r., w wyjątkowych przypadkach rodzice, którzy nie mają możliwości zapewnienia opieki dzieciom mogą skorzystać z zajęć opiekuńczych organizowanych w obu budynkach szkoły. Od 16.03.2020 (poniedziałek) szkoła będzie zamknięta. 

      Prosimy o bieżące śledzenie informacji dotyczących pracy szkoły na stronie internetowej szkoły oraz na profilu szkoły na Facebooku.