• Wizja i misja szkoły

•

Zapraszając do naszej szkoły  zapewniamy przyjaźń, poczucie bezpieczeństwa, a przede wszystkim kształcimy   i wychowujemy zgodnie z potrzebami

czasu i standardami jakości pracy sześcioletniej szkoły podstawowej.

Szkoła jest placówką nowoczesną, dobrze zorganizowaną i wyposażoną w niezbędne pomoce dydaktyczne.  Baza szkoły to efekt zaangażowania dyrektora szkoły, nauczycieli, rodziców i grona przyjaciół.

Wizja i misja szkoły zawarta jest w haśle "Wspólnie budujemy szkołę nieustannie uczących się ludzi, w której niemożliwe staje się możliwym".

Podstawą strategii szkoły jest zapewnienie usług edukacyjnych na najwyższym poziomie oraz tworzenie wzorowego systemu wychowawczo - opiekuńczego. Ponadto szkoła za nadrzędny cel uznaje wszechstronny rozwój osobowy uczniów w integracji z rodziną, środowiskiem szkolnym oraz lokalną społecznością.   W szkole panuje rodzinna atmosfera dająca poczucie bezpieczeństwa dzieciom oraz satysfakcję zatrudnionym pracownikom. Kadra pedagogiczna to zespół wysoko wykwalifikowanych, nieustannie kształcących się ludzi ukierunkowanych na rozwój. Uczniowie odnoszą znaczące sukcesy na szczeblu gminy i  województwa. Absolwenci doskonale radzą sobie w gimnazjach. Szkoła,  dbając o wszechstronny rozwój swych uczniów, przedstawia im bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Ponadto  troszczy się o utrzymanie oraz ciągłe polepszanie swego wizerunku poprzez spełnianie wymagań i zobowiązań wobec ucznia i jego rodziców.

WIZJA SZKOŁY

• Uczeń: lubi szkolę, jest prospołeczny, umie analizować obraz poznanego świata

• Dyrektor: dobry organizator, posiada autorytet, inspiruje i wspomaga nauczycieli

• Nauczyciele: są kreatywni, kochają  i wymagają, posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe

• Rodzice: biorą udział w budowaniu wizji szkoły, aktywnie uczestniczą w życiu placówki

• Środowisko szkolne: przyjazne uczniom, otwarte na środowisko lokalne.

Posiadamy szeroką bazę dydaktyczną:

-  dobrze zorganizowane pracownie komputerowe

z dostępem do Internetu

-  pracownię językową

-  bibliotekę z  czytelnią

-  salę gimnastyczną

-  salę do gimnastyki korekcyjnej

-  świetlicę szkolną

-  dobrze wyposażone sale lekcyjne (telewizory, DVD,

radiomagnetofony, projektory i ekrany, tablice

interaktywne itd.)

-  plac zabaw

-  boiska do siatkówki i koszykówki

PRZYJAZNA SZKOŁA

*Szczególną uwagę zwracamy na indywidualizację pracy z dzieckiem, wychodząc naprzeciw jego potrzebom, zainteresowaniom, zdolnościom, bądź też napotykanym trudnościom.

* Udzielamy pomocy psychologiczno-pedagogicznej – jak najbliżej dziecka, bezpośrednio na terenie szkoły, dając wszystkim dzieciom możliwość korzystania ze wsparcia.

* Nauczyciele, razem ze specjalistami, jeśli jest taka potrzeba, planują dla dziecka jak najlepszą pomoc i takie formy pracy, dzięki którym pokona ono trudności i osiągać będzie sukcesy.

Zapewniamy opiekę:

• psychologa szkolnego
          • pedagoga
          • pedagoga specjalnego
          • logopedy
          • higienistki szkolnej
          • świetlicy szkolnej

Szkoła udziela i organizuje uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom pomoc psychologiczno-pedagogiczną polegającą na rozpoznawaniu i zaspakajaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych uczniów.