• Marzycielska Poczta - akcja charytatywna.

          • Nasza szkoła dba o to, aby jej uczniowie wyrośli na tolerancyjnych oraz pełnych empatii młodych ludzi. Z tego względu wzięliśmy udział w akcji charytatywnej Marzycielska Poczta. Uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią p.Aleksandrą Konicką-Dylką napisali na lekcji wychowawczej listy do swoich niepełnosprawnych i chorych kolegów. Natomiast chętne dzieci mogły to zrobić w domu z pomocą rodziców. Uczniowie wraz z p.Olą wybrali się na pocztę w Dobrodzieniu i wysłali wszystkie listy. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że dzięki naszym listom na buziach chorych dzieci choć na moment zabłyśnie uśmiech.

          • Pasowanie na czytelnika

          • W dniu  12 grudnia br. – odbyło się   uroczyste „Pasowanie uczniów  klas pierwszych na czytelników biblioteki  szkolnej". Wystąpiła cala klasa 3c, która wcieliła się w rożne  postacie z bajek. Przedstawienie nosiło tytuł ,,W zaczarowanym  świecie bajek". Na uroczystość przybyły wszystkie klasy oraz zaproszeni goście – w osobach p. dyr. Domu Kultury  mgr Agnieszka  Hurnik, p.  dyr.  naszej  szkoły  p. mgr Krystyna Kazimierowicz, p. mgr Małgorzata Pietrzykowska – Koszil z biblioteki  szkolnej. Całą uroczystość przygotowała p. mgr Aleksandra  Całkowska  razem z uczniami  z klasy 3c.

            Przedstawienie miało formę zagadek, czyli wszystkie postacie bajkowe zadawały proste zagadki publiczności, która trafnie na nie odpowiadała.
            W przedstawieniu brała  też czynny udział, p. mgr Aleksandra Całkowska - czytając, na forum bajkę „Kopciuszek:” .
            Po zakończeniu przedstawienia  –  nadeszła pora na odebranie przyrzeczenia  od wszystkich uczniów  klas pierwszych . Przyrzeczenie to zostało odczytane przez dwie  bajkowe postacie. Po złożeniu  przez klasy pierwsze przyrzeczenia –  stali się oni pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej .

            Aleksandra  Całkowska

          • Dwa ognie usportowione

          • W dniach 4 i 5 grudnia rozegrany został turniej dwóch ogni dziewcząt i chłopców klas piątych i szóstych. W środę grali piątoklasiści. Oto wyniki ich współzawodnictwa. Dziewczęta z klas piątych rozegrały tylko jeden mecz, w którym klasa 5 A pokonała połączone klasy 5B i 5C (tak mało jest w nich kobiet) 9:2. We współzawodnictwie chłopców wystartowały trzy klasy. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy 5A, którzy pokonali 5B 17:9 oraz klasę 5c wspieraną przez uczniów klas trzecich 26:16. Mecz klas 5b i 5c zakończył się niewielkim zwycięstwem tej pierwszej 12:11.

            Na zakończenie rozegrano mecz, w którym reprezentacja szkoły na Mistrzostwa Gminy w dwa ognie usportowione zmierzyła się z klasą 5A, z którą przegrała 19:25. Należy wyjaśnić, że reprezentacja składa się z zawodników urodzonych w roku 2009, a jej przeciwnicy, uczniowie klasy 5A są o rok starsi. Na pewno ta różnica wieku miała znaczenie we współzawodnictwie klas, bowiem uczniowie klasy 5 B i 5 C są młodsi ok kolegów.

            Następnego dnia turniej rozegrały klasy szóste. Udział wzięły trzy drużyny dziewcząt i trzy chłopców. Oto wyniki, w których podano liczbę zbić drużyny, a więc mecz wygrała drużyna, przy której widnieje niższa liczba.

            Chłopcy:

            6A - 6B (7:16) 16:32

            6A - 6C (2:8) 6:21

            6B - 6C (5:14) 21:25

            Dziewczyny:

            6A - 6B (2:9) 9:18

            6A - 6C (2:9) 7:23

            6B - 6C (9:12) 20:19

          • "Bioróżnorodność"

          • W dniu 03.12 2019 PSP w Dobrodzieniu uczestniczyła w wycieczce do Mosznej w ramach Marszałkowskiego projektu EFS z zakresu Bioróżnorodności w województwie opolskim. Dzieci z klas 3 a i c oraz przedstawiciele klas 5 -7 uczestniczyli w zajęciach z bioróżnorodności na terenie zespołu parkowego wokół zamku w Mosznej. Uczniowie pracowali w grupach , rozpoznając pomniki przyrody ,określając ich charakterystykę.

            Uczniowie mogli zmierzyć i obliczyć pierśnice poszczególnych pomników przyrody w Mosznej i dowiedzieć,iż niektóre z nich mają 300 lub 400 lat. Rozpoznawali również gatunki roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. Odwiedziliśmy też pałacową oranżerię,gdzie można podziwiać gatunki egzotycznych roślin. Uczniowie zostali poczęstowani ekologicznym i zdrowym drugim śniadaniem oraz ciepłym obiadem po zajęciach terenowych. Dziękujemy Pani Dyrektor DOKiS Agnieszce Hurnik za pośredniczenie w realizacji tego jednodniowego projektu z Urzędem Marszałkowskim Opole. Dziękujemy p. Marszałkowo Andrzejowi Buła za ekologiczna wycieczkę z Bioróżnorodności do pięknego zamku w Mosznej. Opiekunowie wycieczki Barbara Rozik,Mariola Pyka,Sylwia Krafczyk i Beata Jasińska.

          • Jarmark Bożonarodzeniowy

          • Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Dobrodzieniu pięknie dziękuje wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Wolontariuszom za poświęcony czas na przygotowanie i udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Mimo zimna serca wszystkich były mocno rozgrzane

          • Odwiedziny...

          • Mikołaju, Mikołaju co Ty robisz w naszej szkole... Dzisiaj naszą szkołę odwiedził niecodzienny gość, który obdarował wszystkich grzecznych uczniów prezentami.

          • Prezent od Świętego Mikołaja

          • Opłaca się być grzecznym. Uczniowie naszej szkoły chcą podziękować Świętemu Mikołajowi ;) za wspaniały prezent :D Dwa stoły do gry w piłkarzyki okazały się strzałem w dziesiątkę

          • Warsztaty zdobienia bombek

          • Magia świąt już w naszej szkole! 04.12.2019 r. odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrodzieniu warsztaty zdobienia bombek. To już tradycja w naszej szkole. Od kilku lat uczniowie bardzo chętnie biorą udział w warsztatach zdobiąc bombki wymyślonymi przez siebie motywami.

            Dodatkową atrakcją jest kolorowy brokat nadający bombkom świąteczny blask i atmosferę. Starsi uczestnicy warsztatów chwalą się sporą kolekcją własnoręcznie ozdobionych bombek, które zdobią domowe choinki.

          • „Czworonożni przyjaciele”

          • Uczniowie klas 2a i 2b wraz z wychowawcami, panią Kornelią Gurok i panią Kariną Kurzac – Wolnowską, realizowali w miesiącach X-XII projekt czytelniczo – edukacyjny „Czworonożni przyjaciele”. W ramach projektu uczniowie wykonali szereg zadań:

            - czytali w klasach i w domu książki z serii „Zaopiekuj się mną”;

            - obejrzeli film edukacyjny pt. „Mój przyjaciel Rex”, przedstawiający rasy psów, ich charakterystyczne cechy, funkcje jakie pełnią, sposoby odżywiania i opieki nad nimi;

            - opowiadali o swoich pupilach;

            - odbyli wycieczkę do lecznicy zwierząt – poznali pracę weterynarza, jego pacjentów i wyposażenie gabinetów;

            - wykonali prace plastyczne pt. „Moje ulubione zwierzątko”,

            - odbyło się spotkanie z dogoterapeutką i jej psem;

            - utworzyli „Psi Kodeks” jako podgumowanie projektu.

          • Spotkanie z p. kosmetolog Anetą Lempa

          • W dniu 02.12.2019r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z wyjątkowym gościem - panią Anetą Lempa, która od wielu lat pracuje w naszym mieście jako kosmetolog. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klas 5-8 wraz z nauczycielami. Pani kosmetolog w swojej prezentacji skupiła się głównie na higienie ciała, a szczególnie higienie twarzy młodzieży w okresie dojrzewania. Zapoznała uczniów z typami skóry twarzy oraz jak je rozpoznać i pielęgnować. Odpowiadała na wiele pytań nurtujących młodzież.

          • V Międzynarodowa Konferencja Uczniowska w Pradze

          • Już po raz czwarty nasza szkoła miała zaszczyt uczestniczyć w międzynarodowej konferencji organizowanej przez władze samorządowe Pragi. Tym razem tematem przewodnim były zawody rzemieślnicze.

            Przedstawiciele siedmiu krajów Europy dyskutowali o problemie malejącego prestiżu tych zawodów oraz roli szkół w przygotowaniu młodych ludzi do ich wykonywania.Naszą szkołę reprezentowały uczennice Paulina Kostyra oraz Liliana Skibe pod opieką p. Kamili Kulig.

          • „Wspieramy najlepszych”

          • Program stypendialny Samorządu Województwa Opolskiego.

             

            250 uczniów ze szkół w województwie opolskim dostało w czwartek 27 listopada 2019r. stypendia marszałka w ramach projektu „Wspieramy najlepszych”.
            Wśród nich dwoje naszych uczniów: Emilia Lempa i Szymon Wiechoczek. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Opolskiej.
            Celem realizowanego od 10 lat przez samorząd województwa projektu „Wspieramy najlepszych” jest stworzenie korzystnych warunków rozwoju uczniom i uczennicom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Opolszczyzny.

            Szymon nie mógł być z nami, dlatego serdecznie go pozdrawiamy.

             

             

          • "Śniadanie daje moc"

          • W tym roku Dzień Śniadanie Daje Moc zorganizowaliśmy w dniu 13 listopada. Programem objęto wszystkie dzieci z klas 1-4 tj. 107 uczniów. Po raz pierwszy w tym roku wszystkie zakupione produkty spożywcze przeznaczone na zrobienie śniadania zostały w całości sfinansowane przez Gminę Dobrodzień. Uczniowie w swoich klasach wspólnie z wychowawcami przygotowywali śniadanie w różnych formach. Były to pożywne, kolorowe i fantazyjne kanapki, sałatki wieloowocowe, koktajle oraz owocowe szaszłyki.

            Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem pracowały nad swoim zadaniem, a później z wielką ochotą i apetytem spożywały swoje „arcydzieła”. Po śniadaniu i sprzątaniu wykonywały kolorowe prace plastyczne tematycznie związane ze zdrowym odżywianiem. W imieniu Dyrektora Szkoły, nauczycieli, rodziców i wszystkich uczniów składamy serdeczne podziękowania Gminie Dobrodzień za uzyskane środki finansowe na zrealizowanie kolejnej edycji programu edukacyjnego dla dzieci Śniadanie Daje Moc i liczymy na wsparcie i kontynuację naszych działań prozdrowotnych w kolejnych latach

          • ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

          • Listopad kojarzy się nam ze Świętem Pluszowego Misia organizowanym przez Zespół Placówek Edukacyjnych w Dobrodzieniu. Klasa 1d uczestniczyła w tym wydarzeniu. Była muzyka, tańce, śpiew, dobra zabawa i wyzwania plastyczne