• Jesienna florystyka.

     • W ramach zajęć świetlicowych w miesiącu wrześniu uczniowie malowali wazony i tworzyli kompozycje florystyczne o tematyce jesiennej. Na zajęciach powstały gazetki i plansze prezentujące ich dorobek artystyczny . Joanna Wróblewska

     • Dzień Spadającego Liścia.

     • Wraz z początkiem kalendarzowej jesieni, w świetlicy odbyły się zajęcia wokół nietypowego święta-"Dzień Spadającego Liścia". Z tej okazji uczniowie klas 1-4 rozmawiali o zmianach zachodzących w przyrodzie, o ubiorze adekwatnym do warunków atmosferycznych, a także o bezpiecznej drodze do i ze szkoły. Wykonali również wiele prac plastycznych, m.in. z wykorzystaniem liści. 

     • Podróżuj, Śnij, Odkrywaj !!!

     • W miesiącu wrześniu na świetlicy szkolnej odbyło się szereg zajęć na temat wakacyjnych podróży pod hasłem „Podróżuj, Śnij, Odkrywaj !!!”. W czasie zajęć uczniowie mogli podzielić się swoimi wrażeniami na temat własnych wakacyjnych podróży, wykorzystując przy tym globus i różnego rodzaju mapy. Uczniowie przynieśli zdjęcia i pamiątki z podróży, opowiadając krótko o nich. Ponadto mogli wypowiedzieć się na temat ulubionych środków transportu. Na zajęciach odbyła się pogadanka na temat podróży kiedyś a dziś, jak również dyskusja czy w ogóle warto podróżować? W ramach zajęć uczniowie nauczyli się piosenki o tematyce podróżniczej pt. „Lubię podróże” jak i wykonali szereg prac plastycznych, tj. „Malowanie pocztówki z wakacji” czy praca w technice dowolnej „Moja wymarzona podróż”.

     • Jak dawniej gaszono pożary.

     • WYCIECZKA KLAS 5A i 6A – 10 WRZEŚNIA 2021 R.

      W dniu 10 września 2021 uczniowie klas 5a i 6a uczestniczyli w sesji historycznej „Jak dawniej gaszono pożary”. Zajęcia realizowane były w ramach projektu „Cudze chwalicie, swojego nie znacie”. Organizatorem zajęć było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kocury i Malichów „Brzozowa Dolina”. Braliśmy udział w bardzo ciekawych prelekcjach: „Straż pożarna przez Instagram”, „Historia pożarnictwa na Śląsku”, „Jak to downi u nos łogyń gasiyli?”. Każdy z nas słuchał prelekcji z zapartym tchem. Mogliśmy zobaczyć ciekawe eksponaty pożarnicze. Każdy z uczestników miał możliwość przymierzyć elementy stroju strażackiego, te używane obecnie, jak również te których używano dawniej. Uczestniczyliśmy w pokazach i warsztatach pożarniczych. Każdy z uczniów, posługując się dawnymi urządzeniami pożarniczymi, mógł spróbować swoich umiejętności w gaszeniu pożarów. Zabawa była doskonała i nie wszyscy do domu wrócili w suchych ubraniach. Uczestnicy wycieczki zostali poczęstowani pysznymi naleśnikami z owocami i twarogiem, a przez cały czas trwania zajęć mogli się częstować słodkościami, kawą lub herbatką. Wróciliśmy w cudownych nastrojach. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Mamy nadzieję, że takich zajęć będzie więcej. Pozdrawiamy uczniowie klas 5a i 6a z opiekunami.

     • Zmiana stawki żywieniowej

     • Drodzy Rodzice,

      w związku z rosnącym i dużym zainteresowaniem korzystania ze stołówki szkolnej, od 1.10.2021 będą wydawane obiady jednodaniowe, urozmaicone dodatkami, a stawka żywieniowa za jeden obiad wyniesie 5,00zł.

     • Spotkanie z pisarką.

     • W dniu 14.09.2021r. uczniowie klasy Ib naszej szkoły byli obecni na spotkaniu z pisarką Panią Renatą Piątkowską. Spotkanie miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Dobrodzieniu w ramach akcji „ZACZYTANE OPOLSKIE” promującej czytelnictwo i literaturę polską wśród mieszkańców regionu.

      Pani Renata Piątkowska jest autorką wielu książek dla dzieci, takich jak: „Opowiadania do chichotania”, „Opowiadania z piaskownicy”, „Twardy orzech do zgryzienia”, a także serii „Gangu Słodziaków” czy „Gangu Swojaków”.

      Dzieci, które były w posiadaniu książek Pani Renaty Piątkowskiej mogły otrzymać autograf pisarki.

      Spotkanie odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze.

     • Wizyta w Dobrotece.

     • W dniu 10.09.2021 uczennice oddziałów klas 5-8 miały okazję odwiedzić Dobrotekę. W tym dniu odbywała się wystawa rzeźbiarskich form użytkowych, które powstały podczas Pleneru Rzeźbiarskiego "Najszlachetniejsza forma przetworzenia drewna". Zaprezentowano m.in. tron do medytacji, wieszak na ubrania czy stolik. Bardzo dziękujemy za zaproszenie :) 

     • Narodowe czytanie 2021

     • Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

      – Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

      Odpowiadając na zaproszenie Domu Kultury w Dobrodzieniu, uczniowie klasy 8b, w składzie: Alicja Borkowska, Maciej Duźniak, Magdalena Grabińska, Anna Oblicka i Julia Regner, wzięli udział w tym wydarzeniu. 

      Dziękujemy nauczycielkom j.polskiego Pani Dorocie Puchrowicz i Małgorzacie Wierzbickiej za przygotowanie uczniów.