• Zimowy Konkurs z języka angielskiego.

• W naszej szkole po raz kolejny odbył się Zimowy Konkurs z języka angielskiego. Biorąc w nim udział, uczniowie mogli wykazać się znajomością języka angielskiego oraz pogłębić wiedzę związaną z krajami angielskiego obszaru językowego. W tym roku konkurs odbył się zdalnie na platformie Teams, w dwóch kategoriach wiekowych- klasy trzecie i klasy czwarte. Uczniowie musieli rozpoznać tytuły anglojęzycznych kolęd i piosenek świątecznych, powiedzieć po angielsku, jakie symbole świąteczne i zimowe przedstawiają obrazki, rozwiązać świąteczne zagadki i opisać w języku angielskim Świętego Mikołąja. Wszyscy uczestnicy wykazali się przygotowaniem i ogromną wiedzą.

Najlepsi to:

Klasy 3

I Olivier Cembolista

II Ola Piekacz

III Mateusz Maks

Klasy 4

I Karolina Pilarska

II Szymon Stawiarski

III Mateusz Kiwic

Gratulacje!!!

Nagrody zostaną wręczone po feriach zimowych :)

Organizator konkursu

Aleksandra Konicka-Dylka

• „Marzycielska Poczta” – pomagamy chorym dzieciom.

• Akcja „Marzycielska Poczta” działa już od wielu lat w całej Polsce. Listy do chorych dzieci piszą i wysyłają uczniowie ze szkół i przedszkoli na terenie naszego kraju. Na facebooku „Marzycielskiej Poczty” znajdują się profile dzieci, które są bardzo chore i z niecierpliwością czekają na listy, kartki oraz ciepłe słowa, które wspierają ich w trudnych chwilach.

Uczniowie naszej szkoły mają wielkie serca i tym razem również wzięli udział w tej szlachetnej inicjatywie.

W tym roku „Marzycielska Poczta” w naszej szkole odbyła się online podczas zajęć zdalnych. Uczniowie klasy 4b wraz z wychowawczynią p.Aleksandrą Konicką-Dylką napisali listy do swoich niepełnosprawnych i chorych kolegów. Ze względu na czas pandemii wysłanie listów nastąpi trochę później, ale już teraz można obejrzeć fotorelację z akcji. Mamy nadzieję, że dzięki naszym listom na buziach chorych dzieci choć na moment zabłyśnie uśmiech.

• Tablety z OSE

• Drogi Mikołaju. Dziękujemy Ci bardzo za to, że pamiętałeś o naszej szkole i przyniosłeś nam w prezencie 25 tabletów z klawiaturami oraz mobilnym Internetem.

*Nie byłoby to jednak możliwe bez przystąpienia naszej szkoły do projektu OSE, w ramach którego już niebawem nasze pracownie komputerowe będą śmigać na darmowym Internecie w prędkości LTE.

• Mikołajki 2020

• Dnia 04 grudnia 2020 roku w klasach najmłodszych uczniów odbyły się zdalne mikołajki. W ramach edukacji matematycznej uczniowie wykonali prace, w których musieli przerysować świąteczny obrazek na kratownicę. Wymagało to od nich umiejętności przeliczania kratek, precyzji ruchów ręki i skoncentrowania uwagi. W ramach edukacji plastycznej wykonali Mikołaja z wykorzystaniem dostępnych materiałów. Oto efekty ich pracy!