• Klasy 4 - Piknik ekologiczny w Ozimku.

• Młodzi ekolodzy.

Klasy czwarte wzięły udział w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Kraina Dinozaurów” w Ozimku. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się co to są odnawialne źródła energii. Zobaczyli w jaki sposób można uzyskać energię ze słońca, wody, wiatru i biomasy. Dodatkowo wzięli udział w warsztatach ekologicznego malowania bawełnianych toreb, oraz tworzenia obrazków z zasobów leśnych. Uczniowie brali także udział w zajęciach rekreacyjno- sportowych oraz zabawach z dinozaurem.

• Sprzątanie Świata Łączy Ludzi.

• Jak co roku, uczniowie klas I-III dołączyli do Akcji Sprzątania świata.

Jubileuszowa 30.edycja odbywa się  pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi". Najważniejszym jej celem jest promowanie nieśmiecenia. Uczniowie rozmawiali na temat znaczenia dbania o naszą Ziemię, rozwiązywali krzyżówki, układali hasła, oglądali filmy edukacyjne, wykonywali prace plastyczne, oraz wyruszyli w teren. Jakie to miłe, że mimo skrupulatnych poszukiwań, nie znaleźliśmy wiele śmieci. Brawo, mieszkańcy Dobrodzienia!

• Narodowe Czytanie Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej 9.09.2023r.

• Podczas Narodowego Czytania Nad Niemnem uczennice i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu przygotowali czytanie performatywne, podczas którego stworzyli mapę Korczyna i okolicznych miejsc położonych nad rzeką Niemen: zaścianka Bohatyrowiczów i Olszynki. Całość ozdobiła staropolska pieśń: „Ty pójdziesz górą, a ja doliną”, której obszerne fragmenty odnajdujemy w powieści Elizy Orzeszkowej.

• Obiadki we wrześniu.

Opłata za obiady w miesiącu WRZESIEŃ 2023:

TERMIN WPŁATY: 10.09.2023

• Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

•     W tym roku społeczność szkolna cieszyła się trochę dłuższymi wakacjami niż zwykle, gdyż decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 nastąpiło 4 września. Tego dnia Dyrekcja Szkoły, grono pedagogiczne, zaproszeni goście , uczniowie i rodzice zebrali się w sali gimnastycznej szkoły w budynku na ulicy Piastowskiej 49, by zainaugurować nowy rok szkolny. Zebranych powitała pani dyrektor Krystyna Kazimierowicz. Szczególne słowa skierowała do pierwszoklasistów, którzy dopiero zaczynają swoją edukacyjną przygodę. Klasy szóste pod okiem swoich wychowawczyń przygotowały krótki program artystyczny, w którym starały się odnaleźć najlepszy przepis na udany rok szkolny. W dalszej części uroczystości głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej pan Piotr Kapela, a także wicedyrektorzy szkoły- pani Elżbieta Borkowska oraz pan Łukasz Słupik, którzy przedstawili wychowawców poszczególnych klas oraz nowych nauczycieli, którzy rozpoczęli pracę w naszej szkole. Zanim uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie ze swoimi wychowawcami, pierwszoklasiści otrzymali z rąk pani Dyrektor przygotowane przez rodziców rogi obfitości- słodki prezent na początek szkolnej przygody.