• Marszałek Wojewódzki w Dobrodzieniu.

     • Spotkanie miało miejsce w dniu 6 grudnia w Domu Kultury w Dobrodzieniu. Uczniowie dowiedzieli się jakie zadania ma marszałek województwa opolskiego a jakie burmistrz miasta i gminy . W spotkaniu uczestniczyła też dyr domu kultury p.A.Hurnik

      Pozdrawiam serdecznie Beata Jasińska pedagog szkolny 

     • Lekcja historii z Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach.

     • Pod koniec listopada klasy ósme wzięły udział w lekcjach muzealnych online. Zajęcia odbyły się w ramach lekcji historii . Poprowadzili je edukatorzy z Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Tematyka lekcji dla każdej klasy była inna. I tak – klasa 8a uczestniczyła w zajęciach , których temat dotyczył polskich żołnierzy podziemia : „ Dla Polski na wojnie i po wojnie. Żołnierze Armii Krajowej”. Temat zajęć dla klasy 8b brzmiał: „ Nie bandyci, nie numery. Nasi bohaterowie!”, a z kolei klasie 8c została przybliżona tematyka powstania warszawskiego- „ Dzieci w powstaniu warszawskim”. Prowadzący nakreślili ogólne tło historyczne, przytoczyli najważniejsze fakty z okresu II wojny światowej, ale przede wszystkim skupili się na pobycie żołnierzy Armii Krajowej oraz powstańców warszawskich w niewoli niemieckiej w obozie jenieckim Lamsdorf . Dzisiejsza nazwa tej miejscowości to Łambinowice. Zajęcia były jednym z elementów projektu edukacyjnego realizowanego na lekcjach historii „ Bo wolność krzyżami się mierzy... O polskich bohaterach II wojny światowej” w ramach programu rządowego wdrażanego w naszej szkole - Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

     • Wizyta w Dobrotece.

     • Wizyta w Dobrotece

      W dniu 02.12.2022 klasa 1b wraz z p.Małgorzatą Lasoń -Łysek oraz p.Krystyną Tyrek gościła w Dobrotece na warsztatach z ozdób choinkowych prowadzonych przez p.Katarzynę Otolińską. Uczniowie na warsztatach nauczyli się m.in. jak zrobić renifera z papierowej torebki oraz piękną rozetową gwiazdkę. Na zakończenie uczniowie udekorowali jedną z choinek w Dobrotece, która znajduję się przy głównym wejściu. Czas spędzony w Dobrotece był bardzo owocny i radosny. Uczniowie wiele się nauczyli i miło spędzili czas. Bardzo serdecznie dziękujemy p.Annie Bukartyk za zaproszenie

     • Andrzejki na świetlicy szkolnej.

     • Kiedyś wierzono, że w wigilie świętego Andrzeja 29 listopada duchy przodków podobnie jak w noc świętojańską wracają na ziemię i odsłaniają ludziom tajemnice. Wróżby miały charakter matrymonialny i przeznaczone były wyłącznie dla niezamężnych dziewcząt.  Istotne dla nich były także sny w nocy z 29 na 30 listopada, które miały być prorocze.  Chłopcy odprawiali podobne wróżby na świętą Katarzynę – 24 listopada.

      Z czasem oba te  święta połączono, a wróżby andrzejkowe zaczęto traktować z  „ przymrużeniem oka”, przekształcając dawne tradycje w zabawę... i tak właśnie bawiły się dzieci na świetlicy PSP Dobrodzień oraz zaproszone klasy z wychowawcami.

     • Powszechna nauka pływania.

     • Powszechna nauka pływania.
      W terminie od 10.10.2022 do 02.12.2022 klasy trzecie brały udział w  Powszechnej nauce pływania. Zajęcia odbywały się w poniedziałki, środy i piątki na pływalni Delfin w Dobrodzieniu. Zajęcia prowadził trener p. Oleg Pyrog, który uczył dzieci oswajania się z wodą, pływania strzałką, żabką, stylem grzbietowym oraz skakania do wody ze słupków. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, a niektóre z nich nadal będą doskonalić swoje umiejętności zapisując się do klubu VEGA.
      Panu trenerowi dziękujemy, a wszystkim pływakom życzymy wielu sukcesów.

     • Każdy jest ważny.

     • KAŻDY JEST WAŻNY- podsumowanie cyklu zajęć w świetlicy szkolnej

      W dniu 17 listopada 2022 odbył się występ uczniów klas 1 pt.”Każdy jest ważny”. Uczniowie wyrecytowali wiersz „Liczysz się Ty, liczę się Ja” oraz zatańczyli układ taneczny do piosenki „Superhero”. Przedstawienie było zwieńczeniem cyklu zajęć: „Dzień Postaci z Bajek – jak być dobrym kolegą, dobrą koleżanką”. Podczas zajęć omówiliśmy bajki i ich postacie, zwróciliśmy uwagę na różne sytuacje-te dobre i te złe. Rozmawialiśmy o uczuciach i emocjach. Podczas przedstawienia uczniowie zaprezentowali się wspaniale :) Życzymy wszystkim uczniom dalszych sukcesów. Grupę przygotowała mgr Katarzyna Otolińska, a oprawę techniczną zapewnił mgr Damian Horoniecki. Dziękujemy serdecznie  za przybycie zaproszonym gościom, na czele z Panią Dyrektor mgr Krystyną Kazimierowicz i Panią Wicedyrektor Elżbietą Borkowską.  Zachęcamy do obejrzenia filmiku oraz zdjęć z przedstawienia.

      Film z przedstawienia "Każdy jest ważny" znajduje się na stronie Facebook-a PSP Dobrodzień. Link poniżej.

      https://www.facebook.com/pspdobrodzien Każdy jest ważny.

     • Obiadki - grudzień.

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW

       

      Opłata za obiady w miesiącu grudzień 2022:

      16 DNI x 5,00 ZŁ = 80,00 ZŁ

      TERMIN WPŁATY: 10.12.2022

      WPŁAT DOKONUJEMY NA KONTO BANKOWE O NUMERZE: 36 8907 1047 2005 4001 0238 0001

      BANK SPÓŁDZIELCZY W LEŚNICY

     • Dzień Pluszowego Misia.

     • Dzień Pluszowego Misia to jedno z ulubionych świąt Przedszkolaków. Była to doskonała okazja do zorganizowania Misiowego Przyjęcia i poznania historii pluszowych zabawek. 

     • Narodowy Program Czytelnictwa. „Gemeinde Guttentag in Veröffentlichungen/Gmina Dobrodzień w publikacjach”.

     • Od 26 września br. klasa 6c Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu uczestniczyła w projekcie edukacyjnym realizowanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa „Gemeinde Guttentag in Veröffentlichungen/Gmina Dobrodzień w publikacjach”. Autorem i koordynatorem projektu była p. Klaudia Oliwa, wychowawca klasy i nauczyciel języka niemieckiego nauczanego jako język mniejszości narodowej.
      Pierwszym krokiem podjętym przez uczniów była wizyta w bibliotece szkolnej i wypożyczenie książek na temat naszej gminy. Po przydzieleniu publikacji zaplanowaliśmy wizytę w Muzeum Regionalnym w Dobrodzieniu, gdzie pod przewodnictwem Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej, p. Agnieszki Hurnik, poznaliśmy szczegóły z historii naszej gminy. Szóstoklasistów najbardziej zainteresowały przedmioty codziennego użytku oraz zabawki, zgromadzone w muzeum oraz historie związane z życiem szkolnym naszych przodków. Podczas drugiego spotkania z p. Hurnik mieliśmy przyjemność zagrać w „Kafelkową historię Dobrodzienia - wielkoformatowe memory”. Gra stanowiła punkt wyjścia do poszerzenia uzyskanych wcześniej wiadomości i zgłębienia wiedzy o budynkach, ludziach i życiu wcześniejszych pokoleń. Pani Dyrektor Hurnik porwała uczniów swoimi opowieściami i przeniosła wszystkich słuchaczy w przeszłość.
      Następnym krokiem było omówienie podczas lekcji najważniejszych wydarzeń dotyczących historii, kultury i atrakcji turystycznych ziemi dobrodzieńskiej, wykonanie prac plastycznych oraz gazetki prezentującej najważniejsze miejsca w gminie.
      W ramach projektu uczniowie odbyli spacer ulicami Dobrodzienia odwiedzając miejsca ważne dla historii miasta, takie jak królewska nadleśniczówka, czy kościół św. Walentego. Podczas wycieczki szóstoklasiści dokumentowali odwiedzone miejsca robiąc zdjęcia, które następnie posłużyły do wykonania videorelacji.
      Uwieńczeniem projektu było spotkanie autorskie z p. Pawłem Mrozkiem, które odbyło się 29 listopada w sali DFK Dobrodzień. P. Mrozek jest autorem książek ilustrowanych, artykułów prasowych, prezentacji multimedialnych i tablic wystawowych o tematyce regionalnej (ponad 170 pozycji). Wyróżniony został m.in. przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi na wniosek Wojewody Opolskiego „za zasługi w popularyzowaniu historii Polski”, Marszałka Województwa Opolskiego „Nagrodą dla Animatorów i Twórców Kultury”, Starostę Powiatu Oleskiego Różami Powiatu „za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury” i wiele innych.
      W spotkaniu wzięli udział nie tylko uczniowie klasy 6c, lecz również klas 6a, 6b i 5b wraz z nauczycielami, oraz p. Małgorzata Pietrzykowska-Koszil, nauczyciel, bibliotekarz, koordynator Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole.
      Podczas spotkania uczniowie klasy 6c zaprezentowali film ze spaceru ulicami Dobrodzienia oraz prace plastyczne, których tematem były miejsca ważne historycznie w naszej gminie. Punktem kulminacyjnym była prelekcja p. Mrozka „2022 rokiem Edyty Stein – św. Teresy Benedykty od Krzyża. Dobrodzieńskie ślady Edyty Stein”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu zadając pytania i z zainteresowaniem wysłuchując prelekcji.
      Mimo, że projekt „Gemeinde Guttentag in Veröffentlichungen/Gmina Dobrodzień w publikacjach” został zakończony, nie żegnamy się z przedsięwzięciami związanymi z poznawaniem naszej historii, jak też historii naszego miasta.
      Wszystkim, którzy wspierali nas i towarzyszyli nam podczas naszej wędrówki śladami przodków, serdecznie dziękujemy i mówimy „do zobaczenia”.
      mgr Klaudia Oliwa

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - klasa 1a,b.

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.
      W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasy pierwsze zapoznały się z książeczkami o tematyce ekologicznej, które zostały zakupione do biblioteki szkolnej w ramach projektu. Wysłuchali czytanego przez nauczyciela "Poradnika młodego ekologa. Ekologia na co dzień" autorstwa Ewy Tadrowskiej. Dzieci aktywnie włączyły się w rozmowę na temat właściwych zachowań ekologicznych.
      Uczniowie wykonali pracę plastyczne o tematyce ekologicznej, które zostały zamieszczone na gazetce ściennej w salach lekcyjnych.

     • Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu.

     • Dzień Pluszowego Misia to jedno z ulubionych świąt Przedszkolaków. Była to doskonała okazja do zorganizowania Misiowego Przyjęcia i poznania historii pluszowych zabawek. 

     • Poznaj Polskę. Wycieczka klas 6a,b,c i 4b,c do Wrocławia i Wałbrzycha.

     • WYCIECZKA WROCŁAW – WAŁBRZYCH W RAMACH PROGRAMU MEN „POZNAJ POLSKĘ”

      W dniach 22 -23 listopada uczniowie klas 6a, 6b, 6c, 4b, 4c (łącznie 45 uczniów) wraz z opiekunami: p. Niną Oliwa, p. Łukaszem Słupik, p. Kamilą Kulig oraz p. Klaudią Oliwa uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Wrocławia i Wałbrzycha realizowanej w ramach programu #Poznaj Polskę. Dzięki dofinansowaniu MEN, mogliśmy zwiedzić najpiękniejsze zakątki sąsiedniego województwa.

                      W pierwszym dniu wycieczki ruszyliśmy na podbój stolicy województwa dolnośląskiego -  Wrocławia. Zwiedzaliśmy Ogród Botaniczny, w części szklarniowej. Mogliśmy podziwiać i zdobywać wiedzę na temat sukulentów (około 1500 gatunków), roślin tropikalnych (około 1500 gatunków) oraz rośliny akwariowe. Najbardziej zachwyciła i zaciekawiła nas jednak kolekcja roślin mięsożernych, których technikę rozmnażania szczegółowo poznaliśmy. Następnie udaliśmy się z przewodnikiem na relaksujący spacer po Ostrowie Tumskim, najstarszej i zabytkowej część Wrocławia, która powstała na ówczesnej wyspie na obszarze przepraw na Odrze w okolicy ujścia rzeki Oławy. Przewodnik przekazał nam bardzo wiele ciekawych informacji o Wrocławiu i jego historii. Spacerując i słuchając z ogromną uwagą poszukiwaliśmy wrocławskich krasnali. Następnie udaliśmy się na krótki odpoczynek i ciepły posiłek do Galerii Dominikańskiej. Zrelaksowani i najedzeni udaliśmy się na rynek Wrocławia, gdzie czekała na nas bajkowa i świąteczna sceneria Jarmarku Bożonarodzeniowego. Opanowani świątecznym nastrojem i przekonani, że wszystko zaczyna się od wody udaliśmy się do Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis. Zajęcia, w których uczestniczyliśmy łączyły walory edukacyjne z zabawą, a to wszystko za sprawą interaktywnej wystawy. Zapoznaliśmy się z ciekawostkami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposobu jej wykorzystania przez człowieka. Mogliśmy wejść do batyskafu oraz wypróbować wiele urządzeń wykorzystujących wodę, jako źródło napędzania. Było już późno i trzeba było udać się do hotelu a my nadal czuliśmy niedosyt i na pewno jeszcze wrócimy do Hydropolis. Pod koniec dnia udaliśmy się do Hotelu OSiR w Dzierżoniowie, gdzie było nasze miejsce noclegowe. Tam zjedliśmy pyszną kolację i odpoczywaliśmy po intensywnym dniu.

                      W drugim dniu wycieczki, po pożywnym śniadaniu udaliśmy się do Wałbrzycha. Pierwszym punktem zwiedzania była Stara Kopalnia Centrum Edukacji i Sztuki w Wałbrzychu. To największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszcząca się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia („Thorez”), wpisana do rejestru zabytków województwa dolnośląskiego. Rewitalizację tej największej, wałbrzyskiej kopalni zatrudniającej w szczycie swej działalności kilka tysięcy pracowników zakończono w 2014 roku. Jest to wyjątkowy obiekt na turystycznej mapie Polski. Dzięki pracującemu w Starej Kopalni przewodnikowi - górnikowi, którzy przed laty pracował w KWK „Julia”, mogliśmy nie tylko zobaczyć ogromną skalę kopalnianej infrastruktury, ale także poznać specyfikę niebezpiecznej i wymagającej pracy górnika. Przewodnik przekazał nam ogrom wiedzy o historii i kulturze górnictwa węglowego, opowiadał anegdoty z życia górnika, pokazywał narzędzia swojej pracy. Pod koniec ścieżki edukacyjnej z wieży widokowej mogliśmy podziwiać piękne widoki na cały kompleks zabudowy kopalnianej dawnej kopalni Julia i poprzemysłowy krajobraz Wałbrzycha. Dobrze widoczne były hałdy, kominy, a także ocalałe pojedyncze wieże szybowe wałbrzyskich kopalń. Wszystko zamykał krajobraz naturalny: pasmo Gór Wałbrzyskich, Kamiennych. Warto było pokonać betonowe schody na sam szczyt. Kolejnym punktem zwiedzania było położone na Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki - Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Uczestniczyliśmy tam w multimedialnej lekcji historii „podanej na tacy”, zobaczyliśmy w sumie ponad 10 tysięcy eksponatów, wśród których znajdowały się zbiory porcelany niemal z każdego zakątka Europy. To był już ostatni punkt programu naszej wycieczki. Udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Nasz wesoły i śpiewający autobus bezpiecznie dotarł na miejsce zbiórki. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Dobrodzienia. Jeszcze wiele pięknych i ciekawych miejsc jest w naszym kraju do zobaczenia, a więc to nie koniec to dopiero początek …

     • Muzyka łączy.

     • Zogromną przyjemnością i satysfakcją ogłaszamy sukcesy naszych uczniów!

      W dniu 23 listopada 2022r. w Miejskim Domu Kultury odbył się I. Konkurs piosenki niemieckiej "Muzyka łączy". Jury stanęło przed trudnym wyborem najlepszych wykonań. Soliści, duety i zespoły z całego powiatu wykonali piosenki na bardzo wysokim poziomie artystycznym, zarówno wokalnym jak i tanecznym.

      Uczennice 3c PSP Dobrodzień zajęły III miejsce w kategorii soliści oraz III miejsce w kategorii duety. Gratulujemy Oliwii Polowczyk, Mai Jerominek oraz Zosi Wiażewicz!

      Dziękujemy za udział w konkursie! Życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji.

       

      Partnerzy konkursu:

      Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

      Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna w Dobrodzieniu

      Pani o Czerwonych Włosach Czesława Włuka

      DFK Guttentag

      Zuzanna Herud - Pełnomocnik ZWO ds. Wielokulturowości

      Verband der deutschen Gesellschaften/Związek Niemieckich Stowarzyszeń

      Ryszard Galla

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

     • W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie klas szóstych podjęli różnorodne działania promujące czytelnictwo literatury młodzieżowej. Projektowali okładkę książki, robili plakaty zachęcające do czytania oraz prezentacje multimedialne z recenzją książki dla młodzieży, układali rymowanki i hasła odpowiadające na pytanie dlaczego warto czytać ? A oto ich prace:

     • "Bo wolność krzyżami się mierzy..." O polskich bohaterach II Wojny Światowej.

     • Projekt edukacyjny

      „ Bo wolność krzyżami się mierzy…” O polskich bohaterach II wojny światowej

       

      Projekt edukacyjny był realizowany na lekcjach historii w klasach ósmych przez p. Sylwię Pacan. Jest on elementem programu wdrożonego w naszej szkole w roku szkolnym 2022/2023 pod nazwą - „ Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, którego główną koordynatorką jest p. Małgorzata Pietrzykowska- Koszil.

      Uczniowie podczas zajęć skorzystali z książek zakupionych przez szkolną bibliotekę w ramach realizowanego programu, a także z samodzielne przygotowanych materiałów. Efektem ich pracy było wykonanie plakatu, na którym w sposób graficzny – w formie drzewa- przedstawili sylwetki wybranych polskich bohaterów okresu II wojny światowej. Wśród nich znaleźli się zarówno żołnierze, jak i cywile- zwykli ludzie, którzy w obliczu tragicznych wydarzeń dokonywali heroicznych czynów. Jako ciekawostkę historyczną jedna z grup przedstawiła sylwetę niezwykłego żołnierza służącego w armii gen. Andersa- niedźwiedzia Wojtka. Uczniowie prowadzili również rozmowy na temat motywów działania prezentowanych osób, a także zastanawiali się nad tym, co może być fundamentem postaw patriotycznych i bohaterskich . Wyciągnięte wnioski stanowiły korzenie drzewa, a fakty z życia wybranych bohaterów jego gałęzie i liście.

      Wypracowane przez uczniów na zajęciach prace zostały wystawione w holu szkoły.

     • Poznaj Polską. Wycieczka klas 8a,b,c i 7a do Krakowa.

     • W dniach 17 i 18 listopada grupy uczniów klas 8a, 8b, 8c oraz 7a uczestniczyły wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Sylwią Krafczyk, Alicją Eichhorn, Iwoną Jesiołowską Herman oraz Patrycją Kocorek w wycieczce do Krakowa zorganizowanej w ramach programu „Poznaj Polskę”.

      Pierwszego dnia po przyjeździe do Krakowa razem z przewodnikiem krakowskim, który już na nas czekał, zwiedziliśmy Katedrę Krakowską. W jednej z wież katedry uczniowie zobaczyli najsłynniejszy dzwon w Polsce potocznie nazywany „Dzwonem Zygmunta” oraz Groby Królewskie znajdujące się w kryptach pod katedrą. Następnie spacerkiem wzdłuż królowej polskich rzek - Wisły udaliśmy się pod rzeźbę legendarnego Smoka Wawelskiego.

      Kolejnym punktem naszej wycieczki był Kazimierz- Dzielnica Żydowska. Podczas spaceru tajemniczymi uliczkami poznaliśmy historię tego miejsca oraz dawnych jej mieszkańców.

      Druga część naszego pierwszego dnia miała już innych charakter, ruszyliśmy w stronę miasta Wieliczka, gdzie zwiedziliśmy kopalnię soli kamiennej „Wieliczka”.

      Uczniowie podziwiali w kopalni niespotykane na powierzchni krajobrazy: solankowe jeziora czy przepiękne podziemne komory, w tym niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi. Poznali również dawne narzędzia i maszyny górnicze oraz stosowane w przeszłości metody wydobycia i transportu soli. Łącznie pokonaliśmy w kopalni ponad 800 stopni.

      Po tak intensywnym dniu udaliśmy się do naszego miejsca noclegowego, gdzie zjedliśmy kolację i poszliśmy oczywiście spać…

      Drugi dzień naszej wycieczki stał pod znakiem przede wszystkim muzeów. Nasz przesympatyczny pan przewodnik Mateusz poprowadził nas Drogą Królewską, rozpoczynając od Barbakanu przez ulicę Floriańską, Rynek Główny oraz Sukiennice, a następnie odbyliśmy fascynującą podróż przez tysiąc lat historii w Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie. Interaktywne mapy, ekrany dotykowe, hologramy, projekcje multimedialne oraz oryginalne artefakty sprawiały, że przenieśliśmy się w czasie. Naszym kolejnym miejscem było Muzeum Narodowe, gdzie uczniowie w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach mogli podziwiać obrazy takich malarzy jak np: Józef Chełmoński, Jacek Malczewski czy Jan Matejko. Oczywiście największe wrażenie zrobił „Hołd pruski” Jana Matejki. Na zakończenie naszej wędrówki Drogą Królewską przeszliśmy ulicą Grodzką zatrzymując się jeszcze przy kościele św. Piotra i Pawła oraz św. Andrzeja. Tutaj nasze spotkanie z Krakowem i jego historią się zakończyło. Czy widzieliśmy wszystko? Oj, nie, ponieważ w dwa dni jest to niemożliwe, ale będziemy mieć przecież powód, żeby tu znowu wrócić.

     • Reklamy 2022.

     • Reklamy 2022r.

      Jak co roku uczniowie klas ósmych w ramach wiedzy o społeczeństwie stworzyli reklamę wody mineralnej. 16.11 2022r. nastąpił finał projektu. Uczniowie klas 8a i 8b byli oceniani w dwóch kategoriach

      REKLAMA PUBLICZNOŚCI- w której ich filmik reklamowy był oceniany przez koleżanki i kolegów z klas 5-8

      NAJLEPSZY PROJEKT WODY MINERALNEJ (plakat, butelka, filmik, ekspozycja), w którym nauczyciele oceniali w punktach każdy element.

      Pierwsze miejsce w kategorii REKLAMA PUBLICZNOŚCI zdobył filmik Aqua Power stworzony przez Aleksandrę Kępińską, Agatę Zajontz, Nadię Blacha i Izabelę Wielgus.

      https://fb.watch/gVZEFiCYTa/ - link do filmu.

      Pierwsze miejsce w kategorii NAJLEPSZY PROJEKT WODY MINERALNEJ- zdobył projekt DOBROŚLINKA wykonany w drukarce 3 d i przygotowany przez Krzysztofa Kukowkę, Piotra i Pawła Dombek, Oliwiera Kulawiaka, Kamila Kozę I Marcela Grubek.

      https://eszkola-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/krykazi80_eszkola_opolskie_pl/EYyxOERg2W1OjMMJIPdXFT8BRCIgzxP9m3ncK_wA-tGktQ - link do filmu.

       

     • "Mały książę" - wyjazd klas 4 do teatru w Częstochowie.

     • 16 listopada klasy czwarte odwiedziły Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, gdzie miały okazję obejrzeć przepiękną adaptację "Małego Księcia". Zarówno spektakl jak i sam teatr wywarł na naszych uczniach ogromne wrażenie. Po przedstawieniu dzieci miały  możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na scenie z aktorami.

     • Warsztaty krawieckie w klasie 3c.

     • Warsztaty krawieckie w klasie 3c.

      To świetna zabawa i przyjemność połączona z pożyteczną nauką.

      W dobie wszechobecnej elektroniki, wpatrywania się w ekran tableta, smartfona lub TV twórcze warsztaty szycia dla dzieci to najlepszy sposób na ich prawidłowy rozwój poprzez zabawę! To świetna okazja, aby oprócz samej nauki operowania igłą i nitką czy maszyną do szycia, dać popis własnej kreatywności.

      A już niebawem będziemy gościć w szkole przedsiębiorstwo Firany Adamski, czyli firmę z wieloletnią tradycją aranżacji wnętrz, która przeprowadzi profesjonalne warsztaty krawieckie – czekamy z niecierpliwością! #LaboratoriaPrzyszłości