• 9 listopada 2018r. o godz. 10.00 cała społeczność naszej szkoły uda się na Stadion Miejski w Dobrodzieniu, aby wspólnie świętować 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez bieg dla Niepodległej.

Serdecznie zapraszamy  wszystkich rodziców, uczniów, nauczycieli i miłośników naszej szkoły, aby w tym wyjątkowym dniu byli razem z nami.

O godz. 11.11 wspólnie odśpiewamy cztery zwrotki Hymnu Polski. Uczcijmy razem ten niepowtarzalny dzień.

Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału. Bądźcie razem z nami!

•

11 listopada 2018r. roku świętować będziemy na różne sposoby 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z wielu, takich elementów może być sport, którego wielkim orędownikiem był Józef Piłsudski. Zainteresowania Marszałka wychowaniem fizycznym wynikały z jego filozofii czynu; z dbałości o zdrowie fizyczne oraz moralne dzieci i młodzieży, z troski o dobro, trwałość            i obronność państwa.

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. POWSTAŃCÓW  ŚLĄSKICH

W DOBRODZIENIU

ZAPRASZA WSZYSTKICH UCZNIÓW NA BIEGI Z OKAZJI  SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

TERMIN - 09.11.2018R

MIEJSCE - STADION MIEJSKI DOBRODZIEŃ

ZAPISY - U WYCHOWAWCÓW KLAS ( gotowe listy przekazujemy do 05.11.2018r. panu Jarosławowi Kryś odpowiedzialnemu  za przeprowadzeniu biegów.)

DYSTANSE:

KLASY I-II 200m

KLASY III- IV 400m

KLASY V-VI 800m

KLASY VII, VIII i III Gimnazjum 1000m.

(Biegi osobno dla chłopców i dziewcząt.)

Uczcijmy ten dzień w wyjątkowy sposób - przejdźmy na stadion w biało czerwonym marszu i pobiegnijmy dla Niepodległej.

NIECH TO BĘDZIE ŚWIĘTO SPORTU I PATRIOTYZMU !!!

• Zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 20 września 2018r. :

- godz. 16.00 -  klasy I - V - budynek szkoły przy ulicy Piastowskiej 49

- godz. 17.00 - klasy VI - VIII oraz klasa III gimnazjum - budynek szkoły przy ulicy Piastowskiej 17.

Serdecznie zapraszamy.

• Konferencja Rady Pedagogicznej odbędzie się 19 września 2018r. o godz. 15.15.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018r. o godz. 8.30 na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu.

• Rogi obfitości dla pierwszoklasistów będą odbierane w sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu 31.08.2108r. (piątek)  w godzinach od 9.00 do 13.00.

• Konferencja Rady Pedagogicznej odbędzie się w środę 29 sierpnia 2018r. o godz. 11.00.

• Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2018/2019

znajduje się w zakładce INFORMACJE.

• W szkole są do wglądu ostateczne wyniki rekrutacji

do oddziału klasy 7 dwujęzycznej z językiem angielskim.

Ostateczne wyniki rekrutacji uwzględniają

wyniki testu predyspozycji językowych

przeprowadzonego w dniu 23 maja 2018 roku

oraz wyniki klasyfikacji z języka angielskiego.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się

22 czerwca 2018r. o godz. 8.30 na sali gimnastycznej PSP w Dobrodzieniu.

Zapraszamy!!!

• W dniu 23 maja 2018 roku przeprowadzono wśród chętnych uczniów test sprawdzający predyspozycje językowe w ramach naboru do oddziału dwujęzycznego w klasie 7 w roku szkolnym 2018/2019. Wyniki testu oraz lista uczniów zakwalifikowanych będzie do wglądu przez rodziców w sekretariacie szkoły przy ulicy Piastowskiej 49 w dniu 5 czerwca 2018 roku w godzinach od 14.00 do 15.30.

Regulamin rekrutacji do klasy siódmej oddziału dwujęzycznego dostępny w zakładce "Informacje"

• Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

oraz Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Śląskich w Dobrodzieniu

zapraszają !!!

Na spotkanie autorskie z Edytą Zarębską

bajkopisarką i ilustratorką

Laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren.

Spotkanie odbędzie się w szkole podstawowej

dnia 30 maja br.o godz.10.00

Więcej informacji o autorce, jej książkach i spotkaniach można przeczytać na www.babciagrunia.pl

Po spotkaniu będzie można zakupić książki z autografem autorki.

• DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

• Dyrekcja wraz z gronem pedagogicznym Publicznej Szkoły Pedagogicznej w Dobrodzieniu

zapraszają rodziców i kandydatów na uczniów klas I

na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 21 marca 2018r.

w godzinach 15.00 - 17.00.

• Konferencja plenarna odbędzie się dnia 15 lutego 2018r. o godz. 15.30.

• Zapraszamy uczniów klas IV - VI na dyskotekę walentynkową,

która odbędzie się 13 lutego 2018r. od godz. 17.00 do godz. 20.00.

Życzymy udanej zabawy!!!

• Serdecznie zapraszamy uczniów klas I - III

do udziału w balu karnawałowym, który odbędzie się

7 lutego 2018r. w godz. 9.00 - 11.30.

Życzymy wspaniałej, bezpiecznej zabawy.

• Zebranie z rodzicami odbędzie się 31.01.2018r. o godz. 16.30.

Serdecznie zapraszamy.

• Dnia 15 grudnia 2017r.  najmłodsi uczniowie klas Ia, Ib i Ic naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszym albumie fotograficznym.