• Zebranie z rodzicami odbędzie się 28.11.2017r. o godz. 16.30.

Serdecznie zapraszamy.

• 8 listopada w naszej szkole , podczas uroczystości z okazji Dnia Niepodległości, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej Ojczyzna w sercu dziecka. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas IV - VI. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

1. mgr Małgorzata Wierzbicka - przewodnicząca komisji

2. wicedyrektor, mgr Nina Oliwa - członek komisji

3. mgr Sylwia Pacan - członek komisji

4. mgr Stefania Szlezinger - członek komisji

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce - Filip Olearczuk, kl.5a

II miejsce - Alicja Głogowska, kl. 6b

III miejsce - Natalia Pisula, kl.6b

Ponadto przyznano dwa wyróżnienia, które otrzymali:

- Liliana Skibe z kl. 6a

- Paulina Kostyra z kl. 6b

Ponadto w tym dniu odbył się również Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych dla klas IV - VI.

I miejsce zajęła klasa VIa

II miejsce zajęła klasa VIb

III miejsce zajęła klasa Vb

Serdecznie gratulujemy!!!

Uczniowie wykonali również na lekcji plastyki okolicznościowe plakaty, które stanowiły dekorację podczas uroczystości.

• 27 października 2017r. uczniowie naszej szkoły i gimnazjum będą brać udział w "Żywej lekcji historii", która odbędzie się na sali gimnastycznej PSP w Dobrodzieniu.

HARMONOGRAM:

godz. 8.00 - 9.00 - klasy IV - V -  "Polska Chrobrego"

godz. 9.00 - 10 00 - klasy VI - VII -  "Polska Chrobrego"

godz. 10.00 - 11.00 - klasy I, II, III - "Rycerze i ich zwyczaje"

godz. 11.00 - 12.00 - klasy II gimnazjum - "Kazimierz Wielki"

godz. 12.00 - 13.00 - klasy III gimnazjum - "Kazimierz Wielki"

• Dnia 25 października 2017r. o godz. 9.00 w sali korekcyjnej PSP w Dobrodzieniu odbędzie się spotkanie autorskie Joanny Olech - pisarki, ilustratorki, krytyka literackiego, jurorki licznych konkursów i autorki m.in. "Dynastii Miziołków", "Balu piłkarzy", "Porwania", "Trudnych słówek", "Gdzie diabeł mówi...do usług"  i wielu innych, z uczniami naszej szkoły.

• Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”.

Prosimy rodziców o zapoznanie się z dokładnymi informacjami o programie (zakładka Informacje-Rodzice)

• W dniu  13.10.2017r. o godz.11.00 na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu odbędzie się uroczyste PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH.

• Nasza szkoła otrzymała

DYPLOM PRZYJĘCIA DO OPOLSKIEJ SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE.

GRATULUJEMY!!!

• Zebranie z rodzicami odbędzie się 13.09.2017r. o godz. 16.30

Serdecznie zapraszamy.

• Konferencja Rady Pedagogicznej odbędzie się 12.09.2017r. o godz. 15.30.

• Uroczyste rozpczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej kl. I - VII oraz dla uczniów klas gimnazjalnych II - III odbędzie się 4 września 2017r. o godz. 9.00 na sali gimnastycznej w budynku PSP przy ul. Piastowskiej 49.

Serdecznie zapraszamy!!!

• Rogi obfitości dla pierwszoklasistów będą odbierane w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrodzieniu 01.09.2017r. (piątek)  w godzinach od 9.00 do 15.00.

• Konferencją całej Rady Pedagogicznej odbędzie się 30 sierpnia 2017r. o godz. 9.00 w budynku PSP przy ul. Piastowskiej 49.

• Egzaminy poprawkowe odbęda się 28 sierpnia 2017r. o godz. 9.00.

• Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2017/2018 znajduje się w zakładce "INFORMACJE".

• Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom życzymy radosnych, słonecznych, bezpiecznych oraz pełnych przygód wakacji, wspaniałego odpoczynku, wielu niezapomnianych, ciekawych spotkań i miejsc, pysznych lodów, czystej wody... Bawcie się bezpiecznie na złocistych plażach lub w przydomowych ogródkach. Wracajcie do nas wypoczęci i uśmiechnięci!

Czekamy na Was 4 września w nowym roku szkolnym.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego nastąpi 23 czerwca 2017r. o godz. 8.15 na sali gimnastycznej.

Uczniowie pozostają pod opieką swoich wychowawców do godz. 11.30. Pierwszy odjazd autobusu o godzinie 11.40, wszystkie pozostałe odjeżdżają 2 godziny wczesniej.

• PODZIĘKOWANIE
            Opiekunki Samorządu Uczniowskiego dziękują wszystkim Wolontariuszom za zaangażowanie, aktywność, poświęcony czas, pomysły, pomoc w realizacji zadań, akcji  i projektów przeprowadzanych w naszej szkole.
            WOLONTARIUSZE -Wszystkim Wam dziękujemy za całoroczną pracę, życzymy udanych pełnych słońca wakacji.
            Zapraszamy  do pracy w wolontariacie już w przyszłym roku szkolnym.
                                                                       Stefania Szlezinger i Elżbieta Maszkowska

•

W mijającym roku szkolnym 2016/2017 Samorząd Uczniowski brał aktywny udział w realizacji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół „Szkolny Klub Wolontariatu”. W ramach konkursu Wolontariusze organizowali akcje charytatywne, uczestniczyli w konkursach na temat pomocy innym, brali udział w akcjach o zasięgu ogólnopolskim. Efektem naszego zaangażowania jest uzyskanie certyfikatu „Szkolny Klub Wolontariatu”.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego:

Stefania Szlezinger i Elżbieta Maszkowska

•     W czwartek, 18.05.2017 w Aulii Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu odbyło się wręczenie nagród laureatom Diecezjalnych Konkursów Religijnych organizowanych w roku szkolnym 2016/2017. Tytuł laureata zdobyli następujący uczniowie naszej szkoły:

Weronika Buczek, Magdalena Dykta, Paweł Jonczyk, Krzysztof Lypp - Diecezjalny Konkurs Artystyczny - Opole 2017

Emilia Lempa - Diecezjalny Konkurs Artystyczny - Opole 2017 oraz Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej ŻAK 2017

Nagrody wręczali: Biskup Opolski - Andrzej Czaja oraz Dyrektor Wydziału Katechetycznego - ks. Jerzy Kostorz.

Wszystkim laureatom gratulujemy!!!

Opiekun Stefania Szlezinger