• „Dzielić się radością, to dwa razy tyle radości”

5 maja 2017 roku delegacja dzieci komunijnych dobrodzieńskiej parafii pw. Św. Marii Magdaleny, a jednocześnie uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej wspólnie ze swoimi rodzicami oraz księdzem proboszczem Piotrem Kamieniakiem złożyli radosną wizytę w Domu Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych w Zawadzkiem prowadzonym przez  Zgromadzenie Braci Szkolnych.
                Dzieci postanowiły podzielić się radością przeżywania I Komunii Świętej i przekazać swoim starszym kolegom kilka koszy słodyczy wzbudzając  niezwykłe wzruszenie wyciskające łzy nie tylko u obdarowanych, ale i ich samych.
                W czasie tej niezwykłej wizyty dzieci oprowadzono po Ośrodku, a na zakończenie wykonano  wspólne pamiątkowe zdjęcia.  Ofiarodawcy  podkreśli, że radość z dzielenia wywołuje takie niezwykłe wzruszenia i sprawia tyle radości, że już na stałe wpisze się  w działalność naszej parafii oraz szkoły.

Ksiądz Proboszcz
                                                                                                           Piotr Kamieniak

• Zebranie z rodzicami odbędzie się 18 maja 2017r. o godz. 16.30.

Serdecznie zapraszamy.

•   W sobotę, 18.03.2017 w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego  odbyło się wręczenie nagród laureatom  XXIII Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. W tym roku najwyższy tytuł laureata wywalczyły dwie uczennice naszej szkoły:
                        Zuzanna Jonczyk oraz Karolina Kaczmarczyk.
               Nagrody w imieniu TSKN wręczali: Przewodniczący Rafał Bartek oraz Sekretarz Zuzanna Donath-Kasiura. Ponadto w uroczystości uczestniczyła pełnomocnik wojewody ds. mniejszości narodowych i etnicznych pani Bożena Kalecińska.

W roku szkolnym 2016/2017 w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego udział wzięło 417 uczniów, nasze dziewczyny zajęły bardzo wysokie miejsca: Zuzanna -   6 miejsce i wygrała udział w wycieczce do Wiednia a Karolina była 24.

Gratulujemy ogromnego sukcesu:)

• Dnia 21 kwietnia (piątek) odbędą się teatralne programy profilaktyczne:

- godz. 8.00 - "Nick - Victoria"dla klas IV - VI

- godz.9.00 - "Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach" dla klas I-III

• Z okazji Świąt Wielkanocnych będących przesłaniem zwycięstwa dobra nad złem i życia nad śmiercią,

składamy serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności,

spokoju i pogody ducha, siły w pokonywaniu trudności,

aby z ufnością patrzeć w przyszłość oraz radosnych spotkań w gronie rodzinnym i przyjaciół.

Niech te Święta będą czasem odpoczynku i napełnią wszystkich radością na najbliższy czas.

• Zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci - w szczególności przyszłych pierwszoklasistów, na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się

22 marca 2017r. od godz. 16.00 do godz. 18.00.

• Konferencja Rady Pedagogicznej odbedzie się 21 marca 2017r. o godz. 15.30.

• Konferencja plenarna Rady Pedagogicznej odbędzie się 06.02.2017r. o godzinie 15.30.

• Zebranie z rodzicami odbędzie się 31.01.2017r. o godz. 16.30.

Serdecznie zapraszamy.

• Konferencja klasyfikacyjna Rady Pedagogicznej odbędzie się 26.01.2017r. o godz.15.00

• Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrodzieniu otrzymała podziękowanie od Ogólnopolaskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals - Inspektorat w Lublińcu za zbiórkę karmy dla psów ze schroniska w Lublińcu.

Jednocześnie chcieliśmy podziękować uczniom, rodzicom i pracownikom PSP w Dobrodzieniu za wszelką pomoc i zebraną karmę.

W imieniu wszystkich potrzebujących zwierzaków serdecznie dziękujemy!

• 16 listopada 2017r. uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w "Żywej lekcji historii".

• 11 stycznia 2017r. klasy I-IV będą uczestniczyły w przedstawieniu Teatru "Skrzat" pt. "Asia w krainie baśni".

• Na Święta Bożego Narodzenia oraz na nadchodzący Nowy Rok 2017, radości, wzajemnej życzliwości i dobroci od ludzi.

Niech ten świąteczny czas przepełniony będzie miłością, spokojem i ciepłem,

a chwile spędzone w gronie najbliższych zjednoczą oraz dostarczą niezapomnianych wspomnień.

Życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy PSP w Dobrodzieniu.

• Boże Narodzenie- przerwa świąteczna 23 - 31 XII 2016r.

• Zebranie z rodzicami odbędzie się 14 grudnia 2016r. o godzinie 16.30.

Serdecznie zapraszamy.

• Informujemy, że w poniedziałek 28 listopada 2016r. o godzinie 9.00 będzie w szkole fotograf, który wykona uczniom zdjęcia.

• Serdecznie zapraszamy na

MAGICZNY WIECZÓR PEŁEN NIESPODZIANEK

- 3 grudnia 2016r. o godz. 16.00 (sala gimnastyczna).

• 14 listopada klasy IV-VI będą uczestniczyły w teatrzyku o tematyce profilaktycznej pt. "Gburia - furia".

• W środę 9 listopada w naszej szkole odbędą się obchody Święta Niepodległości.

W tym dniu odbędzie się Przegląd Piosenki Patriotycznej w wykonaniu uczniów kl.IV - VI oraz Kiermasz rogali z okazji Dnia Św. Marcina. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na realizację Misyjnego Programu Edukacyjnego "Dać im nadzieję".