• "Zjazd królów, książąt i przyszłych świętych co w Dobrodzieniu bywali"

     • W dobrodzieńskim Domu Kultury przy udziale naszych uczniów odbył się spektakl historyczny "Zjazd królów, książąt i przyszłych świętych co w Dobrodzieniu bywali". Dodatkowo odbył się przemarsz przez miasto, który zakończył się wizytą w muzeum.

     • Rozpoczęcie r.szk. 2019/2020

     • Dnia 2 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. Tym razem to nie Pani Dyrektor powitała zgromadzonych, ale to uczniowie powitali panią Krystynę Kazimierowicz, która od tego dnia zaczęła piastować urząd Dyrektora PSP w Dobrodzieniu.

      Następnie tuż po uroczystym odśpiewaniu hymnu, głos zabrała dyrektor szkoły, która wszystkim uczniom i nauczycielom życzyła wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym oraz radości z realizacji swoich małych i dużych planów.

      Po wystąpieniu pani Dyrektor wspólnie mieliśmy okazję obejrzeć pełen dobrego humoru, doprawiony szczyptą refleksji program artystyczny, który specjalnie na ten dzień, pod czujnym okiem polonistki, przygotowali uczniowie klasy ósmej.

      Na koniec Dyrektor szkoły przedstawiła wychowawców i nauczycieli pracujących w naszej szkole. Po skończonej akademii uczniowie rozeszli się ze swoimi wychowawcami do klas. Pierwszy dzień szkoły szczególnie przeżywali najmłodsi koledzy z klasy pierwszej, którzy z obawą i niepewnością ,a niektórzy z ciekawością, obserwowali całe to wydarzenie.

      W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki.

      Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje na pewno nadejdą już za 10 miesięcy!

     • Rok szkolny 2019/2020

     • Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej

      im. Powstańców Śląskich informuje,

      że rozpoczęcie nowego roku szkolnego

      odbędzie się 2 września 2019r. o godzinie 9.00

      w budynku przy ulicy Piastowskiej 49 ,

      natomiast w piątek – 30 sierpnia- w godzinach 10.00- 14.00 przyjmowane będą rożki obfitości.

     • PODRĘCZNIKI DO ZAKUPIENIA PRZEZ RODZICÓW NA R. SZK. 2019/2020    

     • Wykaz podręczników w zakładce informacje (język mniejszości narodowej - niemiecki; religia).

     • UWAGA

     • Stypendia za wyniki w nauce oraz stypendia sportowe do odebrania w kasie Urzędu Gminy od dnia 3.07.2019r.

     • Ogłoszenie

     • Biblioteka szkolna będzie otwarta dla uczniów w czasie wakacji w ostatni poniedziałek:

      czerwca - 24.06.2019r.

      lipca - 29.07.2019r.

      sierpnia - 26.08.2019r.

      w godzinach od 9.00 - 14.00.

       

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

     • Godz. 8.30 - uroczysta msza święta na zakończenie roku szkolnego w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu

      Godz. 9.30 - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 na sali gimnastycznej PSP w Dobrodzieniu (ul. Piastowska 49)

      Autobusy w tym dniu we wszystkich kierunkach odjadą o godz. 13.30.

     • GALA KONKURSU „NAKRYCIE GŁOWY”

     •  

       

      W dniu 04.06.2019r. w Dobrotece odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „ Nakrycie głowy”, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa przy współpracy z Dobroteką. Konkurs skierowany był do młodzieży starszych klas szkoły podstawowej i 3 klasy gimnazjalnej województwa opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. Celami głównymi konkursu było wykonanie i prezentacja nakrycia głowy, propagowanie tradycji rzemiosła artystycznego wśród młodzieży, rozwijanie i doskonalenie kreatywności młodych ludzi. Nagrody wręczyli p. wicedyr. PSP w Dobrodzieniu p. Krystyna Kazimierowicz, p. dyr. kreatywny w Dobrotece Jan Cegiełka, p. prezes Piotr Kler.

       

      Oto nagrodzeni:

       

      NAGRODA GŁÓWNA  -  Sandra Stanosek PSP Dobrodzień 3kl. gimnazjum

      II MIEJSCE  - Karol Wołowczyk PSP Dobrodzień
      III MIEJSCE  -  Jonasz Badura PSP Dobrodzień 3kl. gimnazjum

       

      WYRÓŻNIENIA:


      Wiktoria Badora - ZSP Ciasna

      Julia Bartodziej - PSP Dobrodzień

      Vanessa Dudek - PSP Dobrodzień

      W trakcie gali uczniowie mogli wziąć udział w wernisażu wystawy – Wizja Wypoczynku 2019 – DOM oraz w finisażu wystawy Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa.

      Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc w realizacji konkursu, przygotowaniu gali i poczęstunek w Dobrotece p. Janowi Cegiełce i p. Annie Bukartyk.  Fundacji Kler, Firmie SIT SIT i Dobrotece za ufundowanie nagród głównych.

      Dziękujemy także wszystkim przybyłym gościom, osobom wspomagającym i uczniom uświetniającym naszą galę występem muzycznym.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do Dobroteki na wystawę prac konkursowych!

                                                                                   Koordynator konkursu: Sabina Kowalska

       

     • OGŁOSZENIE LISTY LAUREATÓW NAKRYCIE GŁOWY

     •                                                                       

      W dniu 21 maja 2019r. w godzinach 10:00-12:00 w Dobrotece  przy ul. Oleskiej 35 w Dobrodzieniu odbyły się obrady Jury  Konkursu „Nakrycie głowy”.  Jury w składzie: przewodniczący   p. Jan Cegiełka-Dyrektor Kreatywny Dobroteka , członkowie: p. Bożena Gaś - Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Dobrodzieniu,  p.Krystyna Kazimierowicz -  Wiceyrektor Szkoły, p. Adam Wieczorek – projektant: Halupczok Kuchnie i Wnętrza i p. Anna Bukartyk – Project Manager – Dobroteka.

      Na konkurs wpłynęło 52 prac, którym nadano numery od 01 do 52. Ocena prac miała charakter dwuetapowy. Decyzją Jury Konkursowego po rozpatrzeniu wymagań formalnych przyjęto do oceny 52 prac. Spośród zakwalifikowanych Jury Konkursu do drugiego etapu wytypowało 17 prac. W drugim etapie na podstawie punktacji Jury Konkursowe wybrało laureatów.  W wyniku burzliwych obrad i głosowania wyłoniono zwycięzców i przyznano wyróżnienia.

      Jury Konkursu uchwaliło utajnienie wyników do czasu oficjalnego ogłoszenia na uroczystej Galii
      04 czerwca 2019r. o godz. 12:00 w Dobrotece w Dobrodzieniu  ul. Oleska 35

      Laureaci i zakwalifikowani do finału (podani alfabetycznie):

      - ZSP Ciasna

      - PSP Dobrodzień

      Pozostałym uczestnikom gratulujemy uczestnictwa w konkursie i liczymy na odwiedzenie Nas  
      4 czerwca. Prosimy wszystkich uczestników o potwierdzenie przybycia na galę.

       

      Koordynator konkursu

      Sabina Kowalska

     • UWAGA!!!

      Termin nadsyłania prac do konkursu pt. "Nakrycie głowy" został przedłużony do 10 maja 2019r.

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu informuje, że nauczyciele podjęli decyzję o zawieszeniu strajku z dniem 26.04.2019r.

      W związku z powyższym od poniedziałku 29.04.2019r. zajęcia lekcyjne odbywają się zgodnie z planem lekcji. Jednocześnie przypominamy, że dzień 02.05.2019r. (czwartek) jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktycznych.

     • UWAGA!

      Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu informuje, że egzamin ósmoklasistów odbędzie się zgodnie z harmonogramem w dniach 15, 16 i 17 kwietnia.

      Wszyscy uczniowie klas ósmych zobowiązani są przyjść w tych dniach do szkoły na godz. 8.00.

      Pozostali uczniowie szkoły podstawowej w dniach 15, 16, 17 kwietnia mają dni dodatkowo wolne zgodnie z przyjętym we wrześniu 2018r. przez Radę Rodziców kalendarzem roku szkolnego 2018/2019.

       

     •                    K O M U N I K A T !

      Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu informuje, że egzamin gimnazjalny odbędzie się zgodnie z harmonogramem w dniach  10, 11 i 12 kwietnia.

      Wszyscy uczniowie klas gimnazjalnych zobowiązani są przyjść w tych dniach do szkoły na godz. 8.00.

       

     • Szanowni Rodzice,

       

            My, nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu serdecznie dziękujemy za zrozumienie i wsparcie w tak trudnym dla nas momencie, jakim jest Ogólnopolski Strajk Nauczycieli. Walczymy o szkołę, w której wszyscy będziemy dobrze się czuli i dzięki której spełnią się marzenia Wasze i Waszych dzieci. Mamy nadzieję, że sytuacja szybko się rozwiąże z korzyścią dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

       

      WSZYSTKIM rodzicom naszych uczniów – DZIĘKUJEMY za wsparcie, wyrozumiałość, zrozumienie postulatów oraz przychylenie się do naszego apelu.

     • DRODZY RODZICE!

      W związku z zaplanowaną akcją strajkową pracowników oświaty w całej Polsce informujemy, że od dnia 08 kwietnia 2019r. do odwołania, w naszej szkole nie będą organizowane planowe zajęcia lekcyjne. W związku z tym prosimy państwa o zapewnienie opieki swoim dzieciom na czas strajku.

      Mamy nadzieję, iż rozmowy pomiędzy rządem a strajkującymi nauczycielami zakończą się przed tym terminem i dojdzie do zawieszenia strajku. O zmianach zostaną  państwo poinformowani.

       

     • Dyrekcja oraz nauczyciele 
      Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu
      zapraszają rodziców i kandydatów na uczniów klas I                         na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 12 marca 2019 r. o godzinie 16:00 
       

     •  

      HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ -SZKOŁY PODSTAWOWEJ WRAZ Z ODDZIAŁAMI GIMNAZJALNYMI.

                                                                                                         

                  Nowy Rok 2019 dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu zapisał się złotymi głoskami. Po raz pierwszy w historii rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej chłopcy  zdobyli miano najlepszej drużyny powiatu oleskiego. W turnieju uczestniczyło 7 drużyn. Po losowaniu trafiliśmy do grupy 1 razem ze szkołami z Rudnik , Radłowa i Strojca. Grupę  2 tworzyły zespoły z Gorzowa Śląskiego, z PSP nr1 z Olesna  i z PSP nr 2 z Olesna.

                  Pierwszy mecz turnieju rozgrywaliśmy z drużyną z Rudnik. Początkowe mecze są zawsze trudne, gdyż towarzyszy im duża trema zawodników, którzy dodatkowo nie są jeszcze  odpowiednio rozgrzani. Był to pojedynek zacięty, lecz w przeciągu meczu to my cały czas prowadziliśmy, by ostatecznie wygrać 10 : 8. W kolejnym meczu grupowym wszystko już funkcjonowało dobrze, przede wszystkim jednak obrona. Efektownie pokonaliśmy drużynę  z Radłowa 15:4.

                  Po dwóch wygranych meczach i pewnym awansie został nam ostatni mecz w grupie z drużyną z Strojca. Chłopcy profesjonalnie podeszli do sprawy i w tym pojedynku również byli górą, wygrywając 11-8.

                  Nadszedł półfinał, przed nami była gra z drużyną ze stolicy powiatu, czyli Szkolą Podstawową nr1 z Olesna. Ten mecz pokazał naszą siłę, szczególnie dobrze zagraliśmy w obronie, trzymając się hasła: „Bronimy szczelnie, rzucamy celnie”. Olesno zostało pokonane 8:0 . Hura , weszliśmy do finału!!!

                  Po raz kolejny w turnieju przyszło nam się zmierzyć ze szkołą z Rudnik. Zagraliśmy z nią mecz rozpoczęcia i jak się okazało- również mecz zakończenia turnieju. Za pierwszym razem wygraliśmy. Jednak sport bywa przewrotny, dlatego przed drugim meczem w drużynie panowało pełne skoncentrowanie i mobilizacja, wiedzieliśmy jak blisko jesteśmy upragnionego celu- czyli historycznego zwycięstwa, gdyż nigdy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasi chłopcy nie sięgnęli po ten zaszczyt. Nie przepuściliśmy okazji, pełna mobilizacja przeniosła efekty - drugi raz pokonaliśmy Rudniki w stosunku 8:4, mając cały mecz pod kontrolą.

                  Historyczne zwycięstwo stało się faktem- PSP w Dobrodzieniu wraz z oddziałami gimnazjalnymi po raz pierwszy w historii  została Mistrzem Powiatu Oleskiego w piłce koszykowej chłopców.

                  Nasz kapitan, a zarazem najlepiej punktujący zawodnik turnieju, Marcel Wieszołek          ( 27pkt.)  odebrał puchar od powiatowego koordynatora-  Jana Chmielewskiego .

      Radości nie było końca!

      Chłopcy w kręgu odtańczyli taniec zwycięstwa i radośnie padli na parkiet.

      Naszą szkolę reprezentowali : Wieszołek Marcel, Polok Michał, Bujak Jakub, Dusiewicz Klaudiusz, Kamiński Kamil, Kiermasz Kacper, Poloczek Jakub, Rust Krzysztof i Żurek Łukasz.

       

      Tabela końcowa turnieju :

      1. PSP Dobrodzień

      2. PSP Rudniki

      3. PSP nr1 Olesno

      4. PSP Gorzów Śląski

      5. PSP nr 2 Olesno

      6.PSP Radłów

      7.PSP Strojec

       

       

      PSP w Dobrodzieniu mistrzem powiatu w mini piłce koszykowej chłopców -Igrzyska Dzieci.

       

               Dnia 15.02.2019r uczniowie PSP w Dobrodzieniu uczestniczyli w powiatowych zawodach mini piłki koszykowej chłopców w ramach igrzysk dzieci – uczniów do klas szóstych. Turniej odbył się w Praszce. W rozgrywkach zmierzyło się 7 najlepszych drużyn z poszczególnych gmin powiatu oleskiego. Czas gry wynosił 16 minut - 4 kwarty po 4 min. Turniej rozpoczęliśmy słabo. Któż by się spodziewał, że po dwóch przegranych meczach w grupie cztero drużynowej  będziemy grać dalej? A jednak ! Czyż sport nie jest wspaniały, nieobliczalny, nieprzewidywalny?  Nasi uczniowie dokonali wręcz niemożliwego czynu. Sytuacja w naszej grupie była arcyciekawa, a mianowicie Szkoła Podstawowa z Kościelisk wygrała wszystkie swoje mecze i miała pewne wyjście do fazy półfinałowej. Za to ciekawa sytuacja wydarzyła się pomiędzy walczącymi o 2 lokatę, gwarantującą grę w półfinale , Dobrodzień przegrał z Gorzowem Śl. , Gorzów z Praszką, a my ograliśmy wysoko Praszkę -13:4. Zatem wszystkie trzy zespoły walczące o 2 miejsce miały taką samą ilość punktów. Po przeliczeniu  koszy zdobytych do straconych  okazało się, że mieliśmy najlepszy bilans.

      Hura!!! Udało się,  mogliśmy grać dalej !!!

                  W półfinale trafiliśmy na drużynę ze Strojca, która w swojej grupie zajęła 1 miejsce.

      Był to najlepszy nasz mecz, wszystko funkcjonowało wspaniale. W obronie graliśmy świetnie. Każdy krył „swego”, a przeciwnik nie potrafił sobie z nami poradzić. Najwyższy w drużynie - Tobiasz Badura dobrze zbierał piłki i skutecznie punktował  spod kosza. Kacper Konik i Jakub Tomaszewski świetnie rzucali z półdystansu. Naprawdę  wyglądało  to dobrze. Trzeba dodać, że świetnie wszedł w grę rezerwowy, najmłodszy zawodnik- Michał Sikora, który ożywił grę i wspólnie z Zbigniewem Miazgą napędzał nasze akcje. Cała drużyna bez wyjątku świetnie się spisała – takie mecze aż chce się oglądać! Trybuny w Praszce  kibicowały  nam, może dlatego, że przy wielkiej przewadze wzrostu przeciwnika, nie licząc Tobiasza oczywiście,  nasz mecz wyglądał jak walka „Dawida z Goliatem”. Ostatni gwizdek!!! Oddech ulgi i stało się- znaleźliśmy się w finale, wygrywając ze Strojcem 12;8.

                  Teraz został już ostatni mecz  - finał . Ponownie graliśmy z Kościeliskami, drużyną, która wygrała wszystkie swoje mecze , również z nami w fazie grupowej. Tym razem graliśmy lepiej, może nie tak dobrze jak w meczu półfinałowym, który opisałem szerzej, ale na tyle dobrze i szczęśliwie, że po zaciętym meczu wyszarpaliśmy zwycięstwo i wygraliśmy  minimalnie 7:6.

                  Radości nie było końca! Po trzech latach znów jesteśmy najlepsi w powiecie .

      Naszą drużynę reprezentowali: Od lewej – Maciej Grabiński, Szymon Wiechoczek, Olearczuk Filip, Włodarz Mateusz, Banasik Oliwer, Tomaszewski Jakub, Badura Tobiasz, Michał Poloczek, Kapitan Miazga Zbigniew, Michał Sikora i Mateusz Grycz.

       

      Tabela końcowa turnieju :

       

      1. PSP Dobrodzień

      2.PSP Kościeliska

      3.PSP Strojec

      4.Psp nr2 Olesno

      5.PSP Gorzów Śląski

      6.PSP Praszka

      7.PSP Jaworzno

       

       

      PSP w Dobrodzieniu na 3 miejscu  medalowym w powiatowym turnieju w mini piłce koszykowej dziewcząt  -Igrzyska Dzieci

       

                  W środę 13 lutego 2019r. Reprezentacja PSP w Dobrodzieniu wzięła udział w mistrzostwach powiatu oleskiego w mini koszykówce dziewcząt w ramach igrzysk dzieci.            Zawody odbyły się w hali  „Kotwica” w Praszce. Dobrze spisały się nasze dziewczyny, które w gronie 6 drużyn zdobyły wspaniałe 3 miejsce- medalowe. Gra ich również była świetna, może zabrakło trochę szczęścia, bo o ile w grupie nie doznały porażki, to  w półfinale minimalnie przegrały z drużyną z Jaworzna.

                  Za to w meczu o 3 miejsce nie pozostawiły wątpliwości, która drużyna jest lepsza. Pewnie pokonały Olesno w  stosunku 12:6.

                    Doskonale  spisały się w szczególności  dziewczyny, które od kilku lat  uczęszczają na zajęcia piłki ręcznej:  Kinga Dworaczyk, Oliwia Thomann  i Laura Szeliga. Zawodniczki te  skutecznie dogrywały piłkę do Dominiki Wójcik-  najlepiej punktującej w naszej drużynie (16 punktów).

       Brawa dla całej drużyny!!!

                  Naszą szkolę  reprezentowały od lewej stojąc : Magdalena Dykta, Magdalena Grabińska , Oliwia Thomann, Justyna Wodarczyk, Sara Jainta, opiekun - Jarosław Kryś, Wiktoria Bachan, Nowak Ewelina, Laura Szeliga, a poniżej: Wójcik Dominika, Kinga Dworaczyk, Oliwia Macha i Martyna Solich.

       

      Tabela końcowa turnieju:

      1.PSP Jaworzno

      2. PSP Strojec

      3. PSP Dobrodzień

      4. PSP nr 2 Olesno

      5.PSP Sternalice

      6.PSP Gorzów Śl. 

       

       

     • ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE

       „NAKRYCIE  GŁOWY”

       

      Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców  Śląskich w Dobrodzieniu                               oraz Dobroteka zaprasza wszystkich uczniów klas 7, 8 i gimnazjum klas III  z województwa opolskiego, śląskiego oraz dolnośląskiego do udziału w konkursie zatytułowanym „Nakrycie głowy”. Celem głównym konkursu jest wykonanie i prezentacja „Nakrycia głowy”, propagowanie tradycji rzemiosła artystycznego wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie i doskonalenie kreatywności młodych ludzi.
       

      Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie w czasie trwania Konkursu wypełnionego formularza zgłoszeniowego, na adres:

      Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrodzieniu, 46 – 380 Dobrodzień,

      ul. Piastowska 17  lub na adres e-mail: sekretariat@psp.dobrodzien.pl  

      Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Konkursu jest udostępniony do pobrania na stronie www.pspdobrodzien.edupage.org (zakładka "informacje") lub www.dobroteka.pl.

      Liczba zgłoszeń z każdej szkoły jest nieograniczona.

      Nabór do konkursu będzie prowadzony w okresie od 18 lutego 2019 r. do 22 marca 2019r.

       

       

      Prace należy nadsyłać do dnia 26 kwietnia 2019 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Publiczna Szkoła Podstawowa, 46– 380 Dobrodzień, ul. Piastowska 17

                                                                                      z dopiskiem „Nakrycie głowy”.

       

     • W środę 13 lutego 2019r. o godz. 10.00 odbędzie się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.