• Finał VI Memoriału Urszuli Marciniak

• W sobotę 26 marca trzy uczennice, Paulina Krafczyk i Emilia Kostyra z klasy 5c w kategorii Młodzicy oraz Alicja Borkowska z klasy 8b w kategorii Juniorzy, reprezentowały naszą szkołę w finale VI MUM, który odbył się we Wrocławiu. Rozgrywki finałowe składały się z trzech 45 minutowych rund. Zadania finałowe zawierały rozmaite łamigłówki diagramowe, algebrafy i zadania logiczne. Suma punktów z rund 1-3 wyłaniała dziesięciu najlepszych uczestników w każdej kategorii i decydowała o wejściu do Wielkiego Finału.

Nasze dziewczyny dzielnie łamały sobie głowy przez 135 minut walcząc o jak nalepszy wynik. Gratulujemy Paulinie i Emilii, które brały udział w tym konkursie pierwszy raz. Gratulujemy również Ali, która uplasowała się na 12 miejscu spośród 75 osób! Niestety Alicji zabrakło dwóch punktów, żeby zakwalifikować się do Wielkiego Finału.

Trening czyni mistrza. Za rok będzie lepiej :)

• „JUGEND TRAEGT GEDICHTE VOR”

• WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU NIEMIECKIM „JUGEND TRAEGT GEDICHTE VOR” – ETAP GMINNY.

W środę 9 marca 2022r. po 2 letniej przerwie odbył się stacjonarnie etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Języku Niemieckim „Jugend traegt Gedichte vor”. Do tej pory przez ostatnie 2 lata wysyłało się online nagrania z recytacją wierszy do Opola. W Szemrowicach uczestniczyło w konkursie 22 uczniów z całej gminy w 2 kategoriach A i B.

Po przeprowadzeniu etapu szkolnego naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów, z klas 4b, 5a, 5b, 5c, 7c: Joanna Chudzik, Mateusz Maks, Szymon Spott, Szymon Stawiarski, Nataniel Kazior, Paulina Krafczyk, Paulina Waloszczyk. Wszyscy ładnie się zaprezentowali a 3 zakwalifikowało się do następnego etapu rejonowego, który odbędzie się w Oleśnie i są to: Joanna Chudzik, Mateusz Maks i Nataniel Kazior.

Życzymy im powodzenia w następnym etapie i gratulujemy wszystkim.

• Święto kota.

• 17 lutego w Naszej świetlicy obchodziliśmy Święto Kota. Głównym celem zajęć było rozwijanie u dzieci wrażliwości, empatii i szacunku dla tych zwierząt. Uczniowie zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi życia kotów, a kolejno wykonały prace plastyczne różnymi technikami.

• Walentynki.

• 15,16 lutego 2022 roku w świetlicy odbyły się zajęcia związane z walentynkami. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat powstania i tradycji walentynek oraz zaczerpnąć pomysły na ciekawe prezenty i wyznania miłosne. Uczniowie na zajęciach poznali kim był Walenty i dlaczego został świętym. W tych dniach uczniowie uczestniczący w tych zajęciach używali tylko samych miłych i ciepłych słów, które kierowane były do swoich rówieśników. Ten dzień na pewno zapisze się w pamięci naszych uczniów.

• Obiadki w miesiącu marzec.

Opłata za obiady w miesiącu marzec:

TERMIN WPŁATY: 10.03.2022