• Ratujemy i uczymy ratować.

• Program edukacyjny "Ratujemy i uczymy ratować" organizowany przez WOŚP prowadzony jest w naszej szkole nieprzerwanie od ponad 10 lat i skierowany jest głównie do uczniów klas I - III. Natomiast uczniowie klas IV - VIII mają możliwość utrwalania wcześniej nabytych wiadomości i umiejętności praktycznych. Uczniowie poznają zasady pierwszej pomocy poprzez ćwiczenia praktyczne. Nabywają pewności co do swoich umiejętności - pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Nasi najmłodsi ratownicy uczestniczyli w zajęciach praktycznych pod okiem przeszkolonych nauczycieli: Małgorzata Lasoń - Łysek, Anna Knopik, Gabriela Hermainski.

• DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

• Dnia 11.03.2020r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Dzieciom towarzyszyli rodzice.

Przybyłych gości powitała pani dyrektor Krystyna Kazimierowicz. Podczas zwiedzania szkoły dla dzieci przygotowane były różnego rodzaju atrakcje m.in. plastyczne, sportowe i artystyczne. Dzieci miały również możliwość obejrzenia przedstawienia w j.niemieckim pt. "Ein gutes Jahr" w wykonaniu uczniów szkolnego koła teatralnego. Rodzice w tym czasie uczestniczyli w spotkaniu z dyrekcją, nauczycielami, pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Cieszymy się, że dzieci i rodzice mogli poznać naszą szkołę.

• INFORMACJA DLA RODZICÓW – PILNE!!!

• W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Dobrodzieniu zostają zawieszone od 12.03.2020 r. na okres dwóch tygodni. W dniach 12 i 13.03.2020 r., w wyjątkowych przypadkach rodzice, którzy nie mają możliwości zapewnienia opieki dzieciom mogą skorzystać z zajęć opiekuńczych organizowanych w obu budynkach szkoły. Od 16.03.2020 (poniedziałek) szkoła będzie zamknięta.

Prosimy o bieżące śledzenie informacji dotyczących pracy szkoły na stronie internetowej szkoły oraz na profilu szkoły na Facebooku.

• IV Memoriał Urszuli Marciniak

• W piątek 28 lutego 2020r. czternaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach IV Memoriału Urszuli Marciniak.  Są to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych organizowane przez Fundację Matematyków Wrocławskich oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Wydawnictwem Logi. Zawody te mają na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak - szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia i podniesienia kultury matematycznej wśród Polaków.

Miło nam poinformować, że ośmioro spośród naszych uczestników zakwalifikowało się do finału, który odbędzie się 28 marca we Wrocławiu. A oto uczniowie, którzy będą "łamać głowy" w finale:

z klasy 8a: Marcel Paliga,

z klasy 8b:  Amelia Bryłka, Amelia Gąszczak, Katarzyna Klama, Natalia Pisula, Roch Przybyliński,

z klasy 7b: Kacper Przybylski,

i z klasy 6a: Alicja Borkowska.

GRATULUJEMY!!

Życzymy powodzenia w finale.

• DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

• Dyrekcja oraz nauczyciele

Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu

zapraszają rodziców i  kandydatów do klas I na

Dzień Otwarty Szkoły,

który odbędzie się 11 marca 2020 r.

o godzinie 15:00 – 17:00.

• Uwaga Rodzice

• RODZICU - Jeśli Twoje dziecko źle się czuje, nie posyłaj go do szkoły i przedszkola, nie narażaj na ciężkie powikłania swojego dziecka, ale też innych dzieci.

• ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE „PODUSZKA DOBRYCH SNÓW”

•

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców  Śląskich w Dobrodzieniu oraz Dobroteka zaprasza wszystkich uczniów klas 4 - 8 Szkół Podstawowych z województwa opolskiego, śląskiego, małopolskiego oraz dolnośląskiego do udziału w konkursie zatytułowanym „Poduszka dobrych snów”. Celem głównym konkursu jest wykonanie i prezentacja „Poduszki dobrych snów”, propagowanie tradycji rzemiosła artystycznego wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie i doskonalenie kreatywności młodych ludzi.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie w czasie trwania Konkursu wypełnionego formularza zgłoszeniowego, na adres:

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrodzieniu, 46 – 380 Dobrodzień, ul. Piastowska 17   lub na adres e-mail: sekretariat@psp.dobrodzien.pl

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Konkursu będzie udostępniony do pobrania na stronie www.pspdobrodzien.edupage.org lub www.dobroteka.pl.

Liczba zgłoszeń z każdej szkoły jest nieograniczona.

Nabór do konkursu będzie prowadzony w okresie od 02 marca 2020 r. do 27 marca 2020r.

Prace należy nadsyłać do dnia 30 kwietnia 2020 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Publiczna Szkoła Podstawowa, 46 – 380 Dobrodzień, ul. Piastowska 17 z dopiskiem „Poduszka dobrych snów”.