• Dzień Królika i Dzień Jabłka.

• W dniach 26-30.09.2022 w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Królika i Dzień Jabłka. W czasie zajęć poruszaliśmy tematy zdrowego odżywiania, jak ważne jest śniadanie, dlaczego warto jeść warzywa i owoce, jakie mamy dary jesieni. Stworzyliśmy portrety marchewek i jabłek oraz przeprowadziliśmy „Marchewkowy wywiad”. Bawiliśmy się również w grę „Zgaduj-zgadula”. Wykonaliśmy królicze wizytówki, warzywa i owoce z papieru, kolorowe króliczki z kolorowego papieru i rolek oraz pokolorowaliśmy kredą dziedziniec szkoły w króliczki i marchewki. Wszyscy nasi uczniowie bawili się wyśmienicie i już nie mogę się doczekać kolejnych nietypowych dni na świetlicy. A kolejne już za tydzień :

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

• Święto Demokracji w  Naszej Szkole

26 września 2022 roku  odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci na przewodniczącego szkoły prowadzili kampanię wyborczą w trakcie której prezentowali swój program. Aktywnie przekonywali do swoich pomysłów wszystkich uczniów z klas 5-8. Kampanię prowadzili uczniowie klasy 8b: Nadia Blacha i 8c: Filip Dworaczyk z pomocą sztabów wyborczych. W dniu wyborów uprawnieni do głosowania  uczniowie oraz nauczyciele mogli zagłosować na wybranego kandydata. W szkole został przygotowany na tą okoliczność lokal wyborczy. Uczniowie oddawali swoje głosy w trakcie przerw. Po zakończonym głosowaniu komisja wyborcza podliczyła głosy.

Wyniki głosowania w wyborach do Samorządu Uczniowskiego

Uprawnionych do głosowania: 167 osób

Frekwencja w wyborach 83

Liczba oddanych głosów: 139

Liczba głosów ważnych: 139

Liczba głosów nieważnych: 0

Liczba głosów oddanych na kandydatów:

Nadia Blacha 81          Filip Dworaczyk- 58

Zgodnie z wynikami wyborów

Przewodniczącą szkoły została Nadia Blacha

Zastępcą przewodniczącej został Filip Dworaczyk

• Dzień Przedszkolaka.

• Z okazji Dnia Przedszkolaka najmłodsi wybrali się na wycieczkę. Zabawie nie było końca. Jeszcze długo będziemy wspominać ten dzień.

• Dzień Chłopaka w przedszkolu.

• Z okazji Dnia Chłopaka urządziliśmy w przedszkolu Dzień Pirata. Papugi, szukanie skarbów, tańce i morskie opowieści towarzyszyły nam przez cały ten dzień. Ahoj przygodo!

• Szkolenie w Laboratorium Przyszłości.

• W ramach inicjatywy „Laboratorium Przyszłości” w PSP w Dobrodzieniu klasa 5a pod czujnym okiem instruktor, p. Beaty Kupiec, szkoli się w specjalnie przygotowanej pracowni. Uczniowie stawiają swoje pierwsze kroki, szyjąc. Na początku zaznajomili się z zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi obsługi maszyny do szycia. Następnie poznali jej budowę. Na kolejnych zajęciach podjęli pierwsze próby uruchomienia maszyn, a potem…już było z górki. Futerał na telefon to efekt pracy i wytrwałości uczniów. Dzieci, podczas zajęć, odkrywały swoje talenty i zdolności, bawiąc się jednocześnie i integrując.

Nad całością czuwały oraz udzielały rad: pani dyrektor – Krystyna Kazimierowicz oraz wychowawczyni -Małgorzata Wierzbicka

• Obiadki.

Opłata za obiady w miesiącu październik 2022:

TERMIN WPŁATY: 10.10.2022